Wałęsa pod ostrzałem! Prawica za te słowa chce go ZLINCZOWAĆ

Wałęsa pod ostrzałem! Prawica za te słowa chce go ZLINCZOWAĆ Źródło: Fot. Facebook/Lech Wałęsa

Były prezydent Lech Wałęsa znowu rozsadził internet! Prawica za te słowa chce go zlinczować. Na polskiej arenie politycznej znowu zrobiło się naprawdę gorąco!

Wałęsa zamieścił w internecie wpis, w którym uderza w Prawo i Sprawiedliwość, prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Wałęsa nawiązuje do neonazistów pokazanych przez TVN24

Słowa Wałęsy są odpowiedzią na działania podjęte przez polski rząd w sprawie materiału o neonazistach, którzy wyemitował w minioną sobotę Superwizjer. ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa właśnie odwrócił bieg historii! Publikuje dokumenty, Kaczyński przerażony Dziennikarzom udało się przeniknąć do ich struktur. O grupie zrobiło się głośno, kiedy jej członkowie powiesili na szubienicy zdjęcia polskich europarlamentarzystów. Neonaziści pokazani w materiale spotkali się w lesie z okazji urodzin Adolfa Hitlera. Wspólnie oddawali cześć zmarłemu dyktatorowi III Rzeszy. Wśród zebranych znaleźli się członkowie "Dumy i Nowoczesności".

Prawica chce go zlinczować za te słowa

Wałęsa postanowił zabrać głos w burzliwej sprawie i wywołał furię prawicowych działaczy. Tych słów na pewno mu nie podarują. - W Polsce mamy FASZYZM. To nie są żadne „incydenty”, jak usiłuje się to pokazać Polakom i Światu. Kaczyński milczy, a Morawiecki i PiS, zamiast wziąć się zdecydowanie za groźny problem, to tylko o tym mówią, jednocześnie usiłując wymazać mnie z historii - napisał na Twitterze. Ale to nie wszystko! Wałęsa dolał oliwy do ognia i stał się wrogiem numer jeden partii Jarosława Kaczyńskiego, kiedy zamieścił drugi wpis o liderze. - Kaczyński nie zdelegalizuje Narodowców, bo to jest też znaczna i ukryta część wyborców PiS, z którą musi się liczyć, jak chce być przy władzy - dodał były prezydent. ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa szokuje. Nikt nie spodziewał się, że zrzeknie się tej nagrody Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News