Lech Wałęsa stanowczo zareagował na ostatnie wydarzenia w polityce, zwłaszcza na protesty pod Sejmem RP. Najpierw zapowiedział swoje uczestnictwo w kontrmiesięcznicy, a teraz skrytykował działania PiS mające na celu zmiany w sądownictwie.

Zdaniem byłego prezydenta obecny rząd chce obalić ustrój, który w 1989 roku wprowadzono w Polsce przy jego bezpośrednim udziale. Nazywa takie działanie „zamachem stanu”. Wzywa do solidarności i postawienia się obozowi rządzącemu.

– Nie mamy wątpliwości. Jesteśmy świadkami zamachu stanu. W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić. Wszyscy wolni ludzie!!! Przybądźcie pod Sejm w najbliższą niedzielę. Pokażmy, że muszą się w końcu zatrzymać – powiedział w emocjonalnym wywiadzie Wałęsa.

Odniósł się też do swoich problemów ze zdrowiem. To one uniemożliwiły mu przybycie na Krakowskie Przedmieście 10 lipca.

– Moje zdrowie nie pozwala mi fizycznie być z Wami– przyznał Lech Wałęsa. Dołączę do Was, jak tylko będzie możliwie. Alleluja i do Przodu – dodał na Facebooku.

Wałęsa wypowiedział się też na temat Jarosława Kaczyńskiego i Polaków.

– To jest nieprawdopodobne by ten dumny, walczący naród dał się okiełznać takim partaczom. Wstydzę się, że do czegoś takiego dopuściliśmy, choć ostrzegałem, że może do tego dojść – zakończył.

źródło: trójmiasto.wyborcza.pl

...

Zobacz również