Wałęsa ostro na konwencji PO: Opowiadaliście głupoty, populizm i demagogię (video)

Wałęsa ostro na konwencji PO: Opowiadaliście głupoty, populizm i demagogię (video) Źródło: fot. youtube.com/platformarp

W gdańsku odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej, na której oprócz polityków byłej partii rządzącej zjawili się także goście honorowi, w tym m.in. były prezydent Lech Wałęsa. Z ust legendy solidarności popłynęły jednak gorzkie słowa. 

Platforma Obywatelska, która rządziła aż przez osiem lat, przeżywa aktualnie poważny kryzys. Ciągłe wojny wewnętrzne oraz brak sprecyzowanych postulatów a także niechęć społeczeństwa sprawia, że poparcie dla formacji Grzegorza Schetyny jeśli nie ciągle spada to utrzymuje się na bardzo niskim poziomie.

W Gdańsku odbyła się własnie konwencja Platformy Obywatelskiej, gdzie oprócz polityków i działaczy tej formacji, zjawili się również goście honorowi, w tym Lech Wałęsa.

Były prezydent jednak nie "słodził" partii, jak to często bywa na tego typu wydarzeniach. Zamiast tego zaczął wytykać jej błędy i pouczać.

 - Widzę, że naród jest chętny, jest dość daleko solidarny. Ale potrzebuje czytelnych propozycji. Największym waszym błędem było to, że codziennie nie tłumaczył minister w telewizji otwartej co robicie i dlaczego to robicie. Oddaliście pola na demagogię, populizm i opowiadanie głupot i to zafunkcjonowało w narodzie - grzmiał były prezydent Lech Wałęsa.

https://www.youtube.com/watch?v=QAbTG4iTwA0

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu