W odpowiedzi na pozdrowienia, jakie Lechowi Wałęsie miał przekazać Donald Trump, ten opublikował na swojej stronie na Facebooku post dotyczący historii jaka wiąże go z prezydentem elektem USA. Według niej, kiedy były prezydent Polski spotkał się z miliarderem, miał zainspirować go do startu w wyborach.

Wałęsa poinformował w poście, że otrzymał „serdeczne pozdrowienia” od Donalda Trumpa, które przekazali mu członkowie Polonii, którzy byli w sztabie biznesmena. W odpowiedzi na nie Wałęsa na Facebooku złożył gratulacje nowemu prezydentowi elektowi i przypomniał historię z 2010 roku.

Miał wtedy spotkać się z Donaldem Trumpem w jednym z jego klubów na Florydzie. Zdaniem Wałęsy, Trump rozmawiając z byłym prezydentem Polski, pomyślał „Skoro w Polsce możliwe było aby robotnik obalił komunizm i został prezydentem, to dlaczego w kapitalistycznej Ameryce milioner nie może zostać prezydentem”.

Były prezydent podkreślił jeszcze, że „trzyma kciuki za powodzenie reform w Ameryce i za to, by Trump poważnie wziął odpowiedzialność za rolę Stanów Zjednoczonych. Wyraził też nadzieję, że „niebawem spotka się i poważnie porozmawia” z prezydentem elektem.

źródło: facebook.com/lechwalesa
źródło: facebook.com/lechwalesa

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: facebook.com
pt

...

Zobacz również