Były prezydent Lech Wałęsa na jednym z portali społecznościowych w ostry sposób odpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu, który stwierdził ostatnio, że to jego brat był faktycznym szefem „Solidarności”. Wałęsa oświadczył, że lider obozu władzy żyje w urojonym świecie, by w ten sposób wyprzeć z siebie poczucie odpowiedzialności za śmierć swojego brata. 

Jak pisaliśmy wcześniej, Jarosław Kaczyński podczas oficjalnej premiery swojej książki „Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC” oświadczył, że rzeczywistym szefem „Solidarności” w czasach jej największej świetności był w rzeczywistości Lech Kaczyński, a nie jak zwykło się uważać – Lech Wałęsa.

  – Gdyby nie mój śp. brat, cały ten nurt, który się przeciwstawiał postkomunizmowi by nie powstał. Wtedy były trzy siły polityczne, które się liczyły: Kościół, Solidarność i Lech Wałęsa, i głównie elity warszawsko-krakowskie, które później powoływały UD i UW. Jeżeli ktoś chciał uzyskać coś poważnego w polityce, musiał mieć zaczepienie w co najmniej jednym z tych ośrodków. My mogliśmy rozpocząć działalność, bo zastępcą Lecha Wałęsy w Solidarności, potężną postacią faktycznie kierującą związkiem był mój brat. Bez tego nie zostałbym naczelnym Tygodnika Solidarność. Bez tej pozycji, wszystko by nie ruszyło do przodu – powiedział Kaczyński.

Kilka godzin po publikacji słów Kaczyńskiego przez media, Lech Wałęsa postanowił odpowiedzieć liderowi obecnego obozu władzy w bardzo ostry osób.

 – Poczytajcie sobie medyczne badania na temat blizniakow jednojajowych. Jak jeden zginie, to drugi juz do konca zycia jest nienormalny. Tym bardziej, jesli czuje sie odpowiedzialnym za jego smierc. Pierwsze co musi zrobic to zrzucic odpowiedzialnosc za smierc na innych, i wierzyc ze to nie jego wina. W ten sposob tworzy „wirytualna rzeczywistosc” do ktorej moze dorzucac co mu sie podoba. Zyje w urojonym swiecie, a rzadzi niestety rzeczywistymi ludzmi – napisał Wałęsa (pisownia oryginalna).

fot. facebook
fot. facebook

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również