Podczas swojego ostatniego wywiadu, były prezydent, Lech Wałęsa, mówił na temat swojej działalności politycznej. Komentował też działania obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości określając go „najgłupszą możliwą władzą”.

Wałęsa nie szczędził słów krytyki pod adresem formacji Jarosława Kaczyńskiego. Określił PiS jako „najgłupszą władzę, jaka nam się trafiła” i stwierdził, że teraz „trzeba zrobić wszystko, by odsunąć tę partię od władzy lub zmienić jej politykę”.

 – Mogło dojść do sytuacji, że niektórzy uważają, że wygrane wybory upoważniają do wszystkiego. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby jak najszybciej ich odsunąć albo wymusić na nich, aby nie prowadzili polityki w taki sposób jak obecnie – ocenia Wałęsa.

W związku z tym, Wałęsa zaangażował się w walkę przeciw PiS po stronie Platformy Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji. Były prezydent dementował plotki, jakoby miał zerwać stosunki z KOD.

 – Nie zrywam współpracy. Wszystkie zadania dla KOD wykonam, a potem koniec. Lubię dużo pracować, a że nadarzyła się okazja do współpracy z Platformą Obywatelską, to chciałbym z niej skorzystać – skomentował.

Jak zapowiedział Wałęsa, współpraca z PO przeciw PiS to jego „ostatnia misja polityczna”. Jego celem jest obrona Polski przed zniszczeniem, do którego Kaczyński ma dążyć. Stwierdził, że odpoczywałby, gdyby nie PiS, ale „nie ma wyboru”.

 – To moja bardzo późna i ostatnia misja. Jeszcze raz w to wchodzę, ale nie po to, aby odgrywać jakąś rolę, ale żeby nie pozwolić na zniszczenie. Gdyby nie PiS, to jeździłbym na ryby i zbierał grzybki w lesie. No, ale nie mam wyboru – oświadczył były prezydent.

Ostatni rok w polityce Wałęsa nazwał „nieszczęściem”. Przeprosił też i przyjął część winy za obecny stan w Polsce na siebie i PO. Stwierdził bowiem, że „zarówno jego osoba i PO popełnili błąd, bo myśleli, że ludzie poradzą sobie sami”.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: wprost.pl
pt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.