Wałęsa chce publicznie udowodnić fałszywość dokumentów. "Nic bym w swoim życiu nie zmienił"

Wałęsa chce publicznie udowodnić fałszywość dokumentów. "Nic bym w swoim życiu nie zmienił"

W jednym z ostatnich wpisów, który został dodany w środę po południu, były prezydent napisał emocjonalne słowa "Gdybym miał powtórzyć swoją drogę życia nic bym nie zmienił w tym otarcie się o służby PRL". Przypomniał także o przypisywanych mu zasługach. Kilka godzin wcześniej, w innym wpisie, Wałęsa poprosił o ksero wszystkich dokumentów. "Udowodnię publicznie że to jest podrobione" - zapowiedział.

Wałęsa napisał, że denerwuje go to, że zarzucana mu jest zdrada i współpraca z SB. Jego zdaniem, robił zawsze to, w co wierzył i "realizował koncepcję walki z komunizmem". Podkreślił, że powtórzyłby wszystko, gdyby miał przeżyć swoje życie raz jeszcze.

"Irytują mnie pojęcie strachu , zdrady , przekupstwa , współpracy .Mnie to nie dotyczy. Robiłem zawsze w tych sprawach to do czego byłem przekonany i w co wierzyłem . Gdybym miał powtórzyć swoją drogę życia nic bym nie zmienił w tym otarcie się o służby PRL. Miałem swoją koncepcję walki z komunizmem i ją zrealizowałem. .do Waszej Ona nie pasuje .".

Były lider Solidarności przypomniał także swoje czyny z czasów walki z władzą komunistyczną. Swoim słowom nadał formę listy pytań, które zaczął od "Kto z was, bohaterzy?".

"Kto z Was bohaterzy w targnął by w czasie bijatyk do komendy milicji wynegocjował wypuszczenie więźniów Kto z Was byłby wstanie by umorzono połowę polskich dlugów Kto z detronizował Gen Jaruzelskiego".

Dokumenty publikowane przez IPN nazwał "nieźle przygotowaną prowokacją". Potwierdził też, że "udowodni to w swoim czasie", co zapowiedział na mikroblogu w środowym poranek.

"Proszę o ksero wszystkich dokumentów , które Wam się nie podobają ,Które są brzydkie . Ja udowodnię publicznie że to jest podrobione" - napisał Wałęsa.

Na materiałach pochodzących z domu Kiszczaka, znajduje się dziewięć nazwisk, należących do osób, na które miał donosić TW Bolek. Jednak Wałęsa wskazuje, że "na pewno nie zna dwóch spośród dziewięciu".

"Na tym dokumencie jest na przykład 9 osób w śród tych osób na pewno nie znam i na pewno nie spotkałem dwóch osób .1] Jan Górski 2] .Stanisław Oziembło. Zapytajcie te osoby .Czy mogłem cokolwiek na nie donieść .nie widząc ich nigdy".

Jak napisał, chce w ten sposób udowodnić fałszywość całości dokumentów - "Jakie to proste i tak po kolei kartka po kartce ."

@lechwalesa: Tu jest błąd w Waszym myśleniu Iryt... @lechwalesa: Proszę o ksero wszystkich dokumentów ... Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wykop.pl pt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu