To wiadomość z ostatniej chwili. Wałęsa aresztowany! Informacja jest naprawdę szokująca. Sprawa z pewnością za chwilę zostanie podjęta przez opozycję, która uważa, że sądy i prokuratura są podporządkowane Prawu i Sprawiedliwości.

Chodzi o Sławomira Wałęsę, 45-letniego syna słynnego opozycjonisty. Syn Lecha Wałęsy trafi do aresztu na 15 dni w związku z niewykonaniem przez niego wyroku sądu, który skazał go za kradzież świeczki zapachowej. Rodzina byłego prezydenta nie może uwierzyć, że sprawa obrała taki bieg.

Absurdalna kradzież, absurdalny wyrok

Sprawa zaczęła się jeszcze w styczniu 2017 roku, kiedy Sławomir Wałęsa został przyłapany na kradzieży świeczki zapachowej wartej 10 zł. Zatrzymała go wówczas ochrona jednego z dyskontów.

Mężczyzna nie przyznał się do kradzieży i twierdził, że kupił świeczkę kilka dni wcześniej. Niestety nie udało mu się tego udowodnić. Sąd skazał do zatem na grzywnę w wysokości… 20 zł.

Ponieważ Sławomir Wałęsa odmówił jej zapłacenia, kara została mu zmieniona na 20 godzin prac społecznych. Tej karze Wałęsa także się nie poddał. W związku z tym podjęto decyzję o aresztowaniu syna przywódcy „Solidarności” na 15 dni. Dla jego rodziny jest to sytuacja kompletnie absurdalna a jednocześnie – przerażająca.

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]


Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku

...

Zobacz również