Milo Moire, feministyczna artystka została aresztowana za publiczne zgorszenie podczas wykonywanego przez siebie „performance”. Występ artystki polegał bowiem na obmacywaniu jej przez przechodniów po piersiach i genitaliach. 

Milo Moire, która określa się jako feministyczna artystka, malarka i performerka, postanowiła swój kolejny „performance” przeprowadzić na ulicach Düsseldorfu, Londynu i Amsterdamu.

Występ polegał na założeniu na siebie „szklanego pudła” z otworami na ręce dla osób, które zechcą obmacać jej piersi i krocze.

Wydarzenie zorganizowane przez feministyczną artystkę spotkało się z dużym zainteresowaniem, głównie wśród męskiej „publiczności”, którą stanowili przypadkowi przechodnie.

 – Stoję tutaj dzisiaj, by powalczyć o prawa kobiet i seksualne samostanowienie. Kobiety mają prawo same decydować o tym kiedy i gdzie mają być dotykane – oświadczyła przechodniom feministyczna artystka.

https://www.youtube.com/watch?v=xTmfbr6cCTU

Walki o prawa kobiet i sztuki wykonywanej przez Milo Moire najwidoczniej nie docenili funkcjonariusze policji, którzy aresztowali ją za publiczne sianie zgorszenia.

 

...

Zobacz również