Zmiany w komunikacji miejskiej w lecie. Jak będzie kursować MPK i ZTM?

Zmiany w komunikacji miejskiej w lecie. Jak będzie kursować MPK i ZTM? Źródło: pixabay.com/Mampu

Wakacyjny rozkład jazdy MPK - jak zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów w lecie? Co roku pod koniec czerwca władze miast zmieniają częstotliwość kursowania autobusów, tramwajów, pociągów i metra. Wakacje to również dobry czas, żeby zaplanować prace remontowe na drogach, ponieważ część osób wyjeżdża na urlop, dzieci nie chodzą do szkoły, a ulice pustoszeją.

Wakacyjny rozkład jazdy MPK i ZTM. Co zmieni się w lecie?

Wakacyjny rozkład jazdy MPK i ZTM są co roku aktualizowane, ponieważ w tym okresie jest dużo mniejsze zapotrzebowanie przewozowe, część linii kursuje zmienionymi trasami lub w większych odstępach czasowych.

Autobusy, tramwaje, pociągi kursują według specjalnych rozkładów, przede wszystkim z mniejszą częstotliwością. Jednak miejscowości turystyczne w okresie letnim są wręcz zasypywane przez turystów i tam przydaje się wzmożony ruch pojazdów należących do Miejskich Przedsiębiorstw Komunikacyjnych.

Remonty dróg w wakacje. Uwaga na utrudnienia w ruchu samochodów

Kierowcy powinni uważać na utrudnienia. Z powodu obniżonego ruchu, w okresie czerwca, lipca i sierpnia zazwyczaj planowane są remonty nawierzchni lub budowy ścieżek rowerowych lub chodników. Najczęściej są one organizowane w dużych miastach, ponieważ to stamtąd latem "uciekają" mieszkańcy, by odpocząć od miejskiego zgiełku. 

Najbardziej uciążliwe są oczywiście prace drogowe na głównych trasach lub drogach dojazdowych do miejscowości turystycznych. Stanie w kilkukilometrowym korku w trzydziestostopniowym upale nie należy do najprzyjemniejszych, oczywiście są klimatyzacje, jednak jadąc na wakacje, wszyscy chcemy dotrzeć na miejsce w jak najkrótszym czasie.

Jeśli planujecie wybrać się autem nad morze, w góry lub nad jezioro, zawsze sprawdźcie wcześniej trasę, która będzie najkrótsza, a przy okazji najszybsza, bo niestety jedno często nie łączy się z drugim. Gdzie szukać informacji o utrudnieniach i planowanych remontach? Najlepiej śledzić rządową stronę internetową Centralnej Administracji Drogowej. 

Kursowanie autobusów i pociągów w nadmorskich miejscowościach

Planujesz zostawić samochód w domu i wsiąść w pociąg lub autobus i przemierzyć całe pomorze w taki sposób? POLREGIO razem z PKP Intercity umożliwi przejazd pociągami przewozu regionalnego w różne części Polski, te najbardziej oblegane w okresie wakacyjnym i warte zobaczenia.

Spółka planuje uruchomienia dodatkowych połączeń właśnie w okresie wakacyjnym. Ponadto w mniejszych miejscowościach jest możliwość przemieszczania się autobusami, które kursują w letnie miesiące co kilkadziesiąt minut.

- Jesteśmy zadowoleni z uruchomionego w majówkę połączenia między Łodzią, Warszawą a Gdynią, gdyż blisko połowa pociągów była wypełniona. To jest sukces, aczkolwiek ludzie muszą się zacząć do nas przekonywać, że Polregio to jest już zupełnie inny standard niż jeszcze cztery lata temu. W wakacje na pewno ruszy połączenie Wrocław - Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz i połączenia z Krakowa do Zatoru - powiedział w wywiadzie prezes spółki kolejowej.

  1. Co to jest Dzień Agugaga? Ta dziwna nazwa ma swój sens
  2. Marta Linkiewicz znów na Fame MMA. Kim jest kontrowersyjna celebrytka?
  3. Pamiętacie słynny playback z DDTVN? Przedstawiamy modelkę "grającą" na gitarze
  4. Adam Bielecki ratował Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Co o nim mówi jego żona?
  5. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News