Nie polecicie na wakacje. PiS wydał wszystko na propagandę, samoloty nie będą latać

Nie polecicie na wakacje. PiS wydał wszystko na propagandę, samoloty nie będą latać Źródło: fot. youtube.com

Wakacje to czas, w którym każdy z nas chce odpocząć i zrelaksować się na urlopie. Nikt nie chciałby przyjechać na lotnisko tylko po to, by dowiedzieć się, że jego lot został odwołany ze względu na brak pieniędzy potrzebnych na obsługę techniczną wszystkich lotnisk w Polsce. Niestety, przez PiS część osób to czeka. 

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna taka sytuacja ma coraz większe szanse na stanie się rzeczywistością. Ma to związek z brakiem pieniędzy na finansowanie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wywiadzie z dr.hab. Krzysztofem Markowiczem prof. UW z Instytutu Geofizyki przedstawione zostały konsekwencje dalszego ignorowania problemu. Jest to bardzo niepokojące doniesienie, ponieważ przesłanek ku temu, nie da się ignorować.

Nie polecicie na wakacje!

Zgodnie z informacjami DGP brak odpowiedniego finansowania IMGW może doprowadzić do bardzo wielu problemów. Aktualnie w budżecie instytutu znajduje się około 35 mln złotych, co jest niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania, gdyż stanowi tylko 35% zapotrzebowania. Sytuacja jest wynikiem zmian w prawie wodnym wprowadzonych przez rząd PiS w 2017 m.in. zmieniających jednostkę nadzorującą i finansującą IMGW. Niebezpieczeństwo wynikające z problemów w finansowaniu jest związane z możliwym paraliżem ruchu lotniczego, ponieważ Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest odpowiedzialny za wydawanie ostrzeżeń pogodowych dla ludności cywilnej i samolotów, obsługując prawie 1,8 tys. stacji meteorologicznych i klimatologicznych. Przykładowo w Rzeszowie znajduje się jeden z 8 radarów wart ok. 15 mln, który stale monitoruje sytuację meteorologiczną nad Polską, a IMGW nie ma 650 tys. złotych na jego naprawę. Efektem jest brak dokładnych danych dotyczących pogody nad południową Polską. Brak właściwej informacji może poskutkować zamknięciem polskiej przestrzeni powietrznej ze względu na zagrożenie dla pasażerów. Taki obrót sprawy dla naszego kraju byłby bardzo niekorzystny, ponieważ prowadziłby do ogromnych strat wizerunkowych i pieniężnych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Słynna, polska aktorka szczerze o braku mężczyzny. Pomaga jej ksiądz
  2. Nowy ambasador Converse
  3. Miał się zająć psami katował je łopatą
pogoda google.pl Pogoda fot. pxhere.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News