PiS chce dać fortunę rodzicom dzieci z Darłowa, które utopiły się w Bałtyku

PiS chce dać fortunę rodzicom dzieci z Darłowa, które utopiły się w Bałtyku

Wakacje nad morzem zakończyły się tragedią. Darłowo przez ostatnie kilka dni obserwowało desperacką walkę o uratowanie choć jednego z trójki porwanych przez fale dzieci. Niestety dzieci zginęły, a wczoraj wyłowiono prawdopodobnie ciało trzeciego z nich. Teraz miejscowy PiS chce dać rodzicom dzieci nagrodę. Mają dostać fortunę.

We wtorek 14 sierpnia na Darłowskiej plaży Bałtyk wciągnął trójkę bawiących się w wodzie dzieci. Należy tutaj zaznaczyć, że w tym czasie morze było wyjątkowo niebezpieczne. 14-latek, jego 13-letni brat i 11-letnia siostra mieli dodatkowo bawić się przy falochronie, czyli miejscu szczególnie nieprzyjaznym dla pływających. Gdy tylko plażowicze dowiedzieli się, że może dojść do tragedii, utworzyli ludzki łańcuch, by wydobyć dzieci z wody. Na powierzchnie wyciągnięto jedynie ciało 14-latka, który pomimo reanimacji i przetransportowania helikopterem do szpitala zmarł. Ciało jego siostry odnaleziono dopiero po trzech dniach, 17 sierpnia. Gdy ratownicy do niej dotarli, już nie żyła. Do wczoraj trwały poszukiwania trzeciego dziecka. To prawdopodobnie jego ciało odnaleziono na darłowskim falochronie.

Wakacje nad morzem zakończone tragedią

Dotknięta tragedią rodzina pochodzi z Sulmierzyc w południowej części województwa wielkopolskiego. Jak zapewnia dyrektorka szkoły, do której wszystkie uczęszczały, nigdy w historii placówki nic podobnego się nie wydarzyło. - Dopiero co dzieci były z Kacprem, Kamilem i Zuzią na kolonii i nagle taka tragedia. Dlatego psychologowie i nauczyciele wracają do szkoły już w piątek - powiedziała Wirtualnej Polsce Beata Koprowska. Tragizmu sytuacji dodaje fakt, że w małym miasteczku wszyscy się praktycznie znają. Do rodziców utopionych dzieci udał się osobiście burmistrz Sulmierzyc.  Dariusz Dębicki uruchomił znajomości na najwyższych szczeblach, aby... rodzice dostali mnóstwo pieniędzy. Po co? Co mają z nimi zrobić? Tego nie wiadomo. Za jego prośbą, przyjaciel i zarazem senator PiS Łukasz Mikołajczyk wystosował list do Mateusza Morawieckiego, w którym prosi o pieniądze dla rodziny, która straciła dzieci. Tak więc rodzice, którzy nie upilnowali dzieci i pozwolili, by bawiły się samodzielnie, mają dostać nagrodę od premiera i to zapewne wysoką. Wiadomość wywołała złość wielu internautów, którzy dają upust uczuciom w mediach społecznościowych. Spora ich część także uważa, że rodzina z Sulmierzyc za swoją nieuwagę powinna ponieść odpowiedzialność karną.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Magda Gessler w intymnej sytuacji z partnerem. Zdjęcie podbija internet
  2. Autem zaczął nagle taranować ludzi! Tożsamość sprawcy jest porażająca
  3. Straszne. Ujawniono przyczyny śmierci Pani Stasi z Klanu
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News