Pojechali do Auschwitz. Zaczęli pozować i robić sobie "zabawne" fotki

Pojechali do Auschwitz. Zaczęli pozować i robić sobie "zabawne" fotki Źródło: Fot. Wikipedia Commons

Wakacje są idealnym czasem, aby odwiedzić miejsca, które w historii zapisały się z różnych przyczyn. Jedno z nich szczególnie warto zobaczyć - zginęły tam miliony Żydów, którzy przed śmiercią cierpieli okrutne męki. Warto przyjechać do Auschwitz i oddać im hołd. Niektórzy jednak nie rozumieją powagi miejsca. Turyści robią sobie skandaliczne zdjęcia. Władze muzeum apelują: "przestańcie".

Wakacje spędzić można w różny sposób. Niektórzy czas ten wykorzystują, aby zgłębić historię II wojny światowej. Z tego też powodu chętnie odwiedzają takie miejsca jak Auschwitz, gdzie setki tysięcy Żydów zostało uśmierconych w komorach gazowych.

Muzeum to przez turystów jest darzone ogromną czcią. Przynajmniej w większości przypadków, bowiem zdarzają się też tacy, którzy nie rozumieją powagi miejsca.

Przyjeżdżają na wakacje do Auschwitz, aby zrobić sobie śmieszne pamiątkowe selfie

Rocznie setki tysięcy ludzi odwiedza Auschwitz, aby poznać historię tego muzeum, a także aby oddać hołd zmarłym tam ludziom. Większość ludzi stara się zachowywać powagę w trakcie zwiedzania. Jest to jak najbardziej prawidłowe i wręcz w tej sytuacji oczywiste postępowanie, bowiem wydarzyła się tam największa tragedia w dziejach świata.

Niektórzy jednak bagatelizują ten fakt i traktują muzeum "jak każde inne", bo jak inaczej wytłumaczyć zdjęcia, które turyści publikują na swoich tablicach z tego miejsca? W Internecie napotkać można wiele niestosownych fotografii. Między innymi uśmiechnięte zdjęcia na tle torów, którymi wieziono Żydów do komór, zdjęcia przedstawiające naukę chodzenia po wcześniej wspomnianych torach, filmiki z przeróżnymi wygłupami na tle głównej bramy (z napisem "Arbeit macht frei"), a także wiele innych, równie karygodnych zachowań.

Zarząd muzeum Auschwitz tego typu sytuacje obserwuje od momentu, gdy media społecznościowe zaczęły być popularne. Od tamtej pory zdjęć tego typu pojawiło się w sieci setki. Wydano więc komunikat, który pojawił się na oficjalnej stronie muzeum.

 - Kiedy przyjeżdżasz do Muzeum Auschwitz pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zginęło ponad milion osób. Uszanuj ich pamięć. Są lepsze miejsca do nauki utrzymywania równowagi niż tory, które symbolizują wywózkę setek tysięcy ludzi na śmierć - apelują do turystów z całego świata.

Fot. Twitter/Auschwitz Memorial

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Internauci: Taniec z gwiazdami jest ustawiony, oto dowody
  4. Szok w DDTVN. "Kobieca pochwa jest siedliskiem demonów"
  5. Co na to Magda Gessler? Początkująca kuchmistrzyni Żyła powiedziała, co o niej myśli
  6. Szostak schudła na tej diecie. Każdy może sobie na nią pozwolić i działa natychmiastowo

 

Źródło: Popularne

Następny artykuł