30 dzieci trafiło do szpitala. Chwile grozy na wakacyjnej kolonii

30 dzieci trafiło do szpitala. Chwile grozy na wakacyjnej kolonii Źródło: Unsplash/Daan Stevens

Wakacje powinny kojarzyć się z relaksem i zdobywaniem nowych doświadczeń. Między innymi dlatego rodzice często decydują się wysłać swoje pociechy na kolonie. Już po raz kolejny taki wyjazd nie kończy się dobrze. Tym razem do szpitala trafiło aż 30 dzieci.

Wakacje to czas, w którym uczniowie mają czas na zgłębianie własnych pasji czy poznanie nowych kolegów. Jeśli nie wyjeżdżają z rodzicami, często spędzają czas na koloniach. To jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie przerwy w roku szkolnym. Zazwyczaj pociechy są tam pod stałą kontrolą wykwalifikowanych osób, mają zapewnione wartościowe rozrywki i aktywność fizyczną. Tym razem jednak skończyło się na hospitalizacji aż 30 dzieci.

Wakacje spędzone na koloniach źle się skończyły dla wielu dzieci

Uczestnicy kolonii na Podlasiu nie mieli powodów do zmartwień aż do pewnej chwili. Dzieci zaczęły się źle czuć, miały biegunkę, bóle brzucha i mdłości. Problem dotykał coraz większej liczby dzieci, a zaniepokojeni opiekunowie postanowili nie zwlekać - zawiadomili odpowiednie służby.

Okazało się, że 30 podopiecznych cierpi z powodu zatrucia pokarmowego. Wszyscy podopieczni zostali przewiezieni na badania do pobliskiego szpitala. Na dalszej obserwacji pozostało dwoje dzieci, które mają wyjść we wtorek. Mimo to sprawa jest bardzo niepokojąca, bowiem może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawę bada sanepid. Będą szukać przyczyny zatrucia

Po otrzymaniu informacji o tym, że tak wiele dzieci wylądowało w szpitalu z powodu zatrucia pokarmowego, Sanepid zdecydował się zająć tą sprawą. Już rozpoczęto badania pożywienia, kuchni oraz osób pracujących w ośrodku. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, co spowodowało objawy u dzieci: złej jakości pokarm, zaniedbanie dorosłych czy nieprzestrzeganie zasad higieny podczas gotowania.

Każdy powinien potraktować ten przypadek jako przestrogę. Zanim wyśle się dzieci na kolonie lub inny wakacyjny wyjazd warto dokładnie sprawdzić okoliczności, w jakich będą przebywać pociechy. Rodzice powinni sprawdzić personel, oferowane menu oraz miejsce, z jakiego dostarczana jest żywność. W ten sposób można uchronić malucha przed chorobą. Warto też uświadomić nawet najmłodsze brzdące, że zawsze trzeba myć ręce przed posiłkiem, a jedzenie, które spało na ziemię, nie nadaje się do spożycia.

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje legendarna aktorka. Fani i rodzina są zdruzgotani straszną informacją 
  2. Pan młody stanął przed ołtarzem ze swoją narzeczoną. Nagle odwrócił się i wyznał miłość innej kobiecie na oczach wszystkich gości
  3. Pijesz kawę? Ta informacja zwali cię z nóg
  4. Marcinkiewicz wpadł po same uszy. Po jego ostatnich słowach, była żona składa pozew
  5. Nie żyje znany dziennikarz TVP. Przygnębiające doniesienia
  6. Tak wygląda grób ojca Dawidka tydzień po pogrzebie. Posępny widok

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu