Wakacje za darmo
pikist.com CC0
Klaudia Bochenek - 28 Maja 2020

Zapłacą za wakacje twoje i całej twojej rodziny. Wszystko pod jednym warunkiem

Wakacje praktycznie za darmo? Turyści będą musieli opłacić jedynie lot i transport na lotnisko. Zaskakująca decyzja władz europejskiego państwa, wszystko jednak pod jednym warunkiem. Branża turystyczna nie mogła uwierzyć w przesłaną deklarację.

Wakacje w atrakcyjnym państwie bez wydania wielkich pieniędzy to było do tej pory marzenie ściętej głowy. Pewien europejski kraj może zapłacić za cały pobyt, jeśli dojdzie do jednej rzeczy.

Władze państwa zdecydowały się na zaskakujący krok

Polacy w wakacje masowo wyjeżdżają m.in. do Egiptu, Turcji, Tunezji, Grecji, Włoch czy Hiszpanii. Ich uwadze nie umykają też atrakcyjne oferty wypoczynku na wyspach: Kreta, Majorka, a także Cypr co roku zachęcają do odwiedzenia miliony turystów. Przez sytuację epidemiologiczną na świecie wiele wyjazdów nie dojdzie do skutku, jednak niektóre państwa już wcielają w życie rozwiązania, które mają skusić żądnych relaksu. Cypr otwarcie mówi: pokryjemy pobyt wakacyjny twój i twojej rodziny.

Joanna Koroniewska urodzinyWyciekło powalające zdjęcie Joanny Koroniewskiej. Efekt jest onieśmielającyCzytaj dalej

Jak to możliwe? Rząd Republiki Cypryjskiej 26 maja wysłał do rządów, linii lotniczych i organizatorów wycieczek oficjalną deklarację, że jeśli turysta zarazi się koronawirusem podczas wakacji na wyspie, to on i jego rodzina będą mieć pokryte koszty wypoczynku. Wchodzi w to wyżywienie, noclegi oraz leczenie chorego i jego bliskich.

Wakacje na Cyprze pod rygorem sanitarnym

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta śpiączkaZdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomniCzytaj dalej

Nie należy tego oczywiście traktować jako sposób na darmowy wypoczynek kosztem zdrowia i życia - nawet obcych osób. Chodzi o to, że na Cyprze będzie bardzo trudno się zarazić. Zamknięta społeczność musi przestrzegać wytycznych sanitarnych i mieć na oku krnąbrnych turystów. Cypr może pochwalić się jednym z najniższych wskaźników zachorowań na COVID-19 w całej Europie. Według danych nie zachorowało więcej niż 950 osób, odnotowano 17 zgonów.

Dzisiaj grzeje:

1. Masz u siebie konwalie? Lekarze biją na alarm, konsekwencje mogą być opłakane
2. Polacy na potęgę wykupują ze sklepów jeden sprzęt. Lepiej się pospieszyć, magazyny już prawie puste

Jeśli będziemy chcieli odwiedzić Cypr, należy przygotować się na kilka niezbędnych procedur. Przede wszystkim przed wejściem do samolotu trzeba będzie okazać negatywny test na koronawirusa. Podczas lotu prawdopodobnie trzeba będzie nosić maseczki, a po przylocie pasażerowie przejdą pomiar temperatury. Na miejscu osoby, które nie należą do tej samej grupy, będą musiały utrzymywać dystans od innych osób. Pokoje i sprzęt turystyczny będą na bieżąco dezynfekowane. W lokalach gastronomicznych obowiązuje dystans 2 m od innych osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  2. Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)
  3. Uważaj, możesz narazić się na karę. Obowiązek noszenia maseczek będzie jeszcze obowiązywał w konkretnych sytuacjach
  4. Widzowie nie wybaczą. Skandal podczas występu Martyniuka w telewizji, TVP przerywa milczenie
  5. O zmianach poinformowano w ostatniej chwili, Polacy nie mieli pojęcia. Potwierdzono wiadomość o propozycjach poprawek do Tarczy 4.0
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

nagranie z ukrytej kamery mama zainstalowałaMama zainstalowała w pokoju córek ukrytą kamerę. Nagranie ujawniło przerażającą prawdę, nie były sameCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News