Szczyt "januszostwa" zdobyty? Pomysłowego parawaniarza musiała zgarnąć policja

Szczyt "januszostwa" zdobyty? Pomysłowego parawaniarza musiała zgarnąć policja Źródło: facebook.com/gmustroniemorskie

Wakacje to dla wielu osób czas, kiedy mogą wybrać się na upragniony urlop. Ci, którzy wybierają się nad morze, wiedzą czego się spodziewać - wielu parawanów i slalomów pomiędzy tyczkami. Jeden z miłośników takiego wypoczynku doczekał się wizyty panów w niebieskich mundurach.

Wakacje osób wybierających się nad morze to udręka, jeśli ktoś nie gustuje w przeciskaniu się między parawanami, które rozkładane są już o bladym świcie na plażach. Nie ma szans na zwykły spacer - pozostaje wybierać drogę przy wydmach lub brodzić w wodzie. Jeden z fanów wyznaczania własnych przestrzeni na plaży trafił na policję właśnie z powodu parawanu.

Mężczyzna nie sądził, że łamie prawo

"Parawaniarze" wstają bladym świtem, tworzą swoje małe "królestwo". Wracają do hoteli, by potem wyjść i opalać się już na gotowym miejscu. Jeden z nich postanowił ulepszyć swoją wygrodzoną przestrzeń przez umieszczenie tabliczki z napisem "Reservation for family" (czyli "Rezerwacja dla rodziny") oraz powsadzanie naokoło parawanu w piasek kawałków sporych gałęzi z liśćmi. Myślał, że plaża jest jego, ale popełnił jeden karygodny błąd.

Mężczyzna, który został potem odwiedzony przez policję, nazrywał roślin na chronionych wydmach - to tam najbliżej mu było do dużych gałęzi. Problem jednak w tym, że zrywanie i niszczenie zieleni na wydmach to przestępstwo. Zakazane jest celowe niszczenie i przekształcanie. Jak donosi RMF FM, skończyło się jedynie na upomnieniu ze strony władzy. O wszystkim dokładnie napisała osoba prowadząca na Facebooku profil "Gmina Ustronie Morskie". Internauci udostępnili post o wybryku plażowicza ponad 500 razy.

"Pomysłowy Dobromir nad morzem"

- No nie wierzę! Tylko jakiś dzban mógł wpaść na tak genialny pomysł... Pomysłowy Dobromir nad morzem - smutno przyznała jedna z internautek.

- Ciekawe czy zaminował obóz... - zastanawiała się kolejna.

- Król Janusz Pierwszy. Brakuje tylko wykopanej na około parawanu fosy - takim tytułem ochrzciłaby parawaniarza jedna z facebookowiczek.

- Jeszcze drutu kolczastego brakuje i uzbrojonej ochrony, co Ci ludzie mają w głowach - załamywała ręce inna z kobiet.

Najwięcej głosów jest jednak za tym, aby za stawianie parawanów pobierać opłatę. To zmora polskich plaż, a nigdzie w Europie nie występuje to w takiej skali, jak w naszym kraju. Utrudnia to spędzanie czasu na plażach innym osobom oraz zabiera mnóstwo miejsca, którego łapczywi parawaniarze chcą zabrać dla siebie aż nadto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektórzy komentujący jednak widzą tutaj pewną niezgodność. Jak wiadomo, w Pobierowie ruszyła budowa ogromnego hotelu Gołębiewski. Pojawiają się głosy, że właściciel sieci hoteli również powinien odpowiedzieć za niszczenie wydm.

- Wydmy podlegają ochronie... Pan Gołębiewski w Pobierowie zabrał kilka hektarów wydm, żeby wybudować nowy hotel - zauważa pewien mężczyzna.

Fot. facebook.com/gmustroniemorskie/

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Babcia wzięła kota do weterynarza, bo ponoć co miesiąc rodził młode. Rozwiązanie zagadki jest niesamowite
  4. Już jest potwierdzenie męża Kory! To bardziej upamiętni piosenkarkę, niż pomnik przy jej grobie
  5. Benedykt XVI niespodziewanie opuścił Watykan. Co z jego zdrowiem?
  6. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie

Źródło: Facebook

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu