Wielka akcja ratownicza nad polskim morzem! Trwają poszukiwania 2 osób, w tym chłopca

Wielka akcja ratownicza nad polskim morzem! Trwają poszukiwania 2 osób, w tym chłopca Źródło: Pikio.pl

Wakacje nad morzem skończyły się dla nich bardzo przykrą sytuacją. Mężczyzna, a także dwoje dzieci przyszli na plażę, aby pokąpać się w morzu. Weszli do wody, ale podczas wspólnej zabawy oddalili się zbyt daleko od brzegu. Jedno dziecko wypłynęło z powrotem na brzeg i zostało już uratowane. Dwójka dalej jest poszukiwana przez strażaków. Służby obawiają się najgorszego.

Wakacje miały być dla nich czasem spokojnym i beztroskim. Wesoła grupa kąpiąc się w morzu zaczęła się topić. Dwoje chłopców i najprawdopodobniej ich opiekun prosili o pomoc plażowiczów. Wezwano na miejsce straż, która niezwłocznie przystąpiła do akcji ratunkowej. Niestety, zjawili się za późno, bowiem kilka minut później topiący się zniknęli z pola widzenia. Strażakom udało się uratować tylko jedno dziecko. Co stało się z pozostałą dwójką?

Wakacje te zostaną przez chłopca zapamiętane na długo. Gdzie jest jego tata i brat?

Jak podaje "Super Express", który informację o zdarzeniu we wsi Rewal otrzymał od straży pożarnej z woj. zachodnio-pomorskiego, dorosły mężczyzna razem z dwojgiem dzieci wszedł do wody około godziny 19. W pewnym momencie ich aktywność została przerwana, gdy zaczęli się topić. Najprawdopodobniej popłynęli zbyt daleko. Mogli stracić grunt pod nogami i nie mieć wystarczająco dużej ilości siły, aby powrócić na brzeg.

Jak twierdzą świadkowie mężczyzna i dzieci wołali o pomoc. Na tyle, na ile mogli, machali także rękoma. Pomoc jednak zjawiła się dopiero po pewnym czasie. O tak późnych porach na miejscu nie było ratowników, więc będący w trudnej sytuacji turyści musieli poczekać na strażaków. Służbom po pewnym czasie udało się wyciągnąć jedno z dzieci na brzeg. Zaginiona dwójka nadal jest poszukiwana przez straż.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Trwa akcja ratownicza w Rewalu. Topiły się trzy osoby, dwóch 13-latków oraz 42-latek. Jeden z młodzieńców uratowany. Jest cały i zdrowy. Poszukujemy dalej dwóch osób. W akcji biorą udział Brzegowa Stacja Ratownicza z Dziwnowa, WOPR, śmigłowiec, MSPiR (...) - brzmi oficjalny komunikat Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (Twitter).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Porażająca wiadomość o urodzonych pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka
  4. TVN przekazuje pilny apel policji. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa 4-letniego dziecka, śmigłowiec w akcji
  5. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  6. Kolejna osoba wyleci z "Pytanie na Śniadanie". Najbardziej znienawidzona prezenterka na bruku

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News