Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki

Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki Źródło: Pixabay/Frank Winkler [zdj. poglądowe]

Wielu turystów postanowiło spędzić wakacje nad jeziorem Rusałka. W pewnym momencie z wody wyłoniły się fragmenty nagrobków. Odkrycie wzbudziło zainteresowanie opiekuna zabytków, który postanowił zająć się sprawą. W jego opinii nagrobki związane są z dość tajemniczą historią miejsca.

W wakacje nikt nie spodziewał się doświadczyć tak dziwnej sytuacji. Kąpiący się w Rusałce wczasowicze w pewnym momencie zauważyli, że z wody wystają dziwne betonowe fragmenty - prawdopodobnie nagrobków. Zaczęto się zastanawiać do kogo należą. Na pytanie odpowiedział dopiero miejscowy opiekun zabytków.

W wakacje turyści postanowili spędzić trochę czasu nad jeziorem Rusałka. Przypadkiem dokonali ciekawego odkrycia

Adam Suwart z Poznania otrzymał telefon od zaniepokojonych turystów, którzy postanowili powiadomić Społecznego Opiekuna Zabytków o dość nietypowym odkryciu. Wczasowicze zauważyli, jak z jeziora wyłaniają się fragmenty betonowych nagrobków, których wcześniej nikt nie zauważył w Rusałce. Poprosili o opinię specjalisty, bowiem najwyraźniej nagrobki te znalazły się w jeziorze już dawno temu, na co wskazywał ich stan, a także sposób, w jaki zostały wykonany. Tylko ekspert byłby w stanie rozwikłać ciekawą zagadkę.

 - Udałem się na miejsce i stwierdziłem wyłącznie po obejrzeniu okolicy, że znajdują się tam prawdopodobnie co najmniej dwa fragmenty nagrobków lub innych elementów architektonicznych - stwierdził Suwart w rozmowie z "Faktem".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według niego nagrobki stanowiły niegdyś dno jeziora. Zbiornik natomiast został wybudowany na zlecenie Trzeciej Rzeszy - jeszcze podczas drugiej wojny światowej. Do jego budowy wykorzystano właśnie znajdujące się nieopodal nagrobki. Część z nich należała do Żydów.

To wzbudziło w turystach niepokój, a niektórych zupełnie zniechęciło do kąpania się w Rusałce. Turyści, mając świadomość, że kąpią się w jeziorze wybudowanym przez hitlerowskich żołnierzy, postanowili, że nie będą wypoczywać w miejscu owianym tak straszną historią.

Fot. Społeczny Opiekun Zabytków

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta chciała wyglądać jak egipska królowa, Nefretete. Przeszła PONAD 51 operacji plastycznych. Efekt zwala z nóg!
  2. Lech Wałęsa zrobił coś okrutnego. Aż wstyd o tym mówić na głos. To już szczyt wszystkiego
  3. Strażak myślał, że właśnie uratował 8 szczeniaków ze studzienki. Kiedy zdał sobie sprawę, że to w ogóle nie są psy, wbiło go w ziemię
  4. Mąż spisywał wszystkie powody, dla których żona odmawiała mu współżycia. Pękniecie ze śmiechu gdy zobaczycie, co wymyślała
  5. Spokojnemu jak skała Zenkowi Martyniukowi w końcu puściły nerwy. Tym razem jego syn totalnie przegiął
  6. Zdenerwowana 13-latka pojawiła się w "Mam talent". Chwilę później dała popis, o którym mówi cały świat
  7. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
    

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News