Najważniejsza wiadomość przed wakacjami. Jedziesz na urlop? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości

Najważniejsza wiadomość przed wakacjami. Jedziesz na urlop? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości Źródło: chonchoro7 Pixabay

Wakacje oficjalnie rozpoczną się już w piątek, kiedy uczniowie w całej Polsce zakończą rok szkolny. Dla wielu osób rozpoczyna się więc okres, w którym wybierać się będą na urlopy i wycieczki. Niestety, najnowsze wiadomości dla wszystkich planujących wypoczynek za granicami kraju, nie napawają optymizmem. Będzie zupełnie inaczej, niż zakładaliśmy.

Wakacje przed nami. Każdy, kto planuje wyjazd za granicę, powinien dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja z wycieczkami organizowanymi przez biura podróży. Wiele osób liczyło na okazyjne ceny i promocje - nic bardziej mylnego. Ceny nie będą spadać, a nawet za krótki urlop możemy słono zapłacić.

Wakacje za granicą. Czy Polacy się na nie zdecydują?

Niedawno ponownie otwarto granice naszego kraju i wiele osób zastanawia się już nad tym, jaki kierunek obrać. Wyjazdy zagraniczne organizowane przez biura podróży każdego roku cieszą się ogromną popularnością. Często można było trafić na okazyjne ceny. Jednak sytuacja związana z pandemią zmieniła wszystko. Maciej Szczechura z Rainbow Tours zdradził, że w bieżącym roku dopiero zaczyna się popyt na wycieczki zagraniczne. 

- W tym sezonie zainteresowaniem cieszą się te kierunki, gdzie można będzie polecieć. Póki co, lista otwartych krajów ogranicza się do Unii Europejskiej. Jest Grecja i to głównie wyspy, Bułgaria, Chorwacja i kraje bliżej położone - zaznaczył. 

Polacy w obecnej sytuacji wywołanej pandemią stracili zainteresowanie wycieczkami zagranicznymi. Obecnie jest to spadek aż o 30 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Maciej Szczechura jest zdania, że Polacy będą decydować się na wycieczki, ale w późniejszym terminie. Wakacje miałby zostać przeniesione z lipca i sierpnia na wrzesień i październik, to wtedy najwięcej osób miałoby się na nie decydować. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wakacje za granicą nie będą tańsze

- Ceny w tym roku będą raczej porównywalne z tymi z zeszłego sezonu - podkreśla Maciej Szczechura, zaznaczając, że wciąż będzie można upatrzyć oferty "last minute". - Przynajmniej w tym pierwszym okresie rozruchu, może się tak zdarzyć, że w jakimś samolocie miejsca są niezapełnione, więc trafią się super oferty - dodaje.

 Wiceprezesa Itaki, Piotr Henicz, poinformował, że ceny będą uzależnione od  zakresudanej oferty i będą raczej zbliżone do tych z ubiegłego roku. - W sprzedaży jest już większość letniej oferty. Planujemy aktualnie wznowienie wylotów czarterowych m.in. do Grecji, Bułgarii, Albanii, Turcji, Włochy, Portugalii, Hiszpanii, Gruzji, Egiptu, Tunezji i na Cypr - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczne

Wakacje z własnym dojazdem 

Wakacje z własnym dojazdem to coś, czym w tym roku zainteresowani są Polacy. Biura podróży, takie jak Itaka, wychodzą klientom naprzeciw, dając możliwość podróżowania we własnym zakresie.

- Właśnie w odpowiedzi na to duże zainteresowanie przygotowaliśmy w tym roku wyjątkowo bogatą propozycję na dojazd własny w tym m.in. do Chorwacji, Czarnogóry, Słowenii, Albania, Bułgarii, Grecji oraz na Litwę i Cypr - przekazał Piotr Henicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
  4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
  5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: PolsatNews pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News