Bardzo gorzkie słowa przed wakacjami. Rzecznik MZ nie pozostawił wątpliwości

Bardzo gorzkie słowa przed wakacjami. Rzecznik MZ nie pozostawił wątpliwości Źródło: TVP Info

Niektórzy już wyjechali na wakacje, inni dopiero je planują i mocno się wahają, czy miejsce, w które jadą na pewno jest bezpieczne. Wiele osób w tym roku odpuszcza wyjazdy i zostaje w domach. O wizji wakacji wypowiedział się rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Wakacje jeszcze na dobre się nie rozpoczęły, lecz Ministerstwo Zdrowia już apeluje o rozwagę. Wszyscy obawiają się drugiej fali koronawirusa - wszystko zależy od odpowiedzialności turystów.

Rzecznik zaapelował, Polacy wezmą jego słowa pod uwagę?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, postanowił przypomnieć Polakom wybierającym się na wakacje o powadze sytuacji. Wypoczynkowy wyjazd nie wiąże się z automatycznym porzuceniem zasad higieny i nieprzejmowaniem się koronawirusem. Rzecznik zaznaczył, że należy pamiętać o maseczkach i zachowaniu odpowiedniego dystansu, aby po wakacjach wszyscy mogli wrócić do swoich obowiązków, do szkół i do pracy.

- Zbliżają się nieuchronnie wakacje. Tu apel ze strony Ministerstwa Zdrowia, by w te wakacje przestrzegać wszelkich procedur bezpieczeństwa, procedur sanitarnych, byśmy te wakacje spędzili bezpiecznie, byśmy wszyscy mogli wrócić do pracy, a dzieci, żeby mogły wrócić we wrześniu do szkoły - mówił Wojciech Andrusiewicz.

Wakacje pełne odpowiedzialności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wakacyjny luz zaczął udzielać się już pierwszym turystom, którzy stacjonują np. nad morzem lub w górach. Większość z nich nie przejmuje się noszeniem maseczek czy zachowywaniem dystansu - strach pomyśleć, jak to będzie wyglądać w szczycie sezonu, kiedy tłok jest wszechobecny.

- Te wakacje są nadal w epidemii, mimo że te wyniki spadają, to wirus jest nadal obecny, więc taki apel o zdrowy rozsądek, odpowiedzialność. Szanujmy zdrowie swoje, szanujmy zdrowie innych - prosił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzieliśmy na własne oczy. Grób Królikowskiego po 4 miesiącach od śmierci jest w porażającym stanie
2. Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać

Przypomnijmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych osób jest najważniejsze. Wczoraj media wręcz huczały o wydarzeniach w Rewalu. Kilkudziesięciu turystów utknęło w jednym z ośrodków wypoczynkowych, ponieważ starsze małżeństwo ze Śląska przeszło pozytywnie testy na koronawirusa. Okazało się, że skłamali w ankiecie, że mogliby mieć kontakt z kimkolwiek chorym - tutaj zakażonym okazał się ich syn. Chorzy mogą być nie tylko inni turyści, ale też pasażerowie podróżujący z nimi w jednym autobusie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Twoja babcia jednak się myliła. Przepis nie ma prawa zadziałać tak, jak mówiono nam w dzieciństwie
  2. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  3. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary
  4. Na plaży przypadkiem natknęli się na walizkę. Jej zawartość przyprawia o mdłości, nagle w całej okolicy zaroiło się od policji
  5. Grzyby tak wielkie, że nie wiedzieli, jak do nich podejść. Rozpętało się istne szaleństwo, najlepsi grzybiarze zdradzają swój sekret
  6. TVP właśnie podało ważną wiadomość. Chodzi o Łukasza Szumowskiego, Polacy czekali na jego deklaracje

Źródło: PAP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News