Wakacje w turystycznym mieście zamieniły się w koszmar. Co najmniej 19 osób nie żyje

Wakacje w turystycznym mieście zamieniły się w koszmar. Co najmniej 19 osób nie żyje Źródło: unsplash/forrest_cavale/

Wakacje w tym bajecznym miejscu miały zapewnić turystom pozytywne wrażenia i błogi odpoczynek. Tymczasem stało się coś zupełnie odwrotnego i o wiele gorszego, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wszystko stało się nagle, a co najmniej 19 osób nie żyje.

Wakacje to nie tylko zwiedzanie, czy wylegiwanie się na plaży. To również liczne imprezy, a także lejący się strumieniami alkohol. Często wczasowicze spożywają go podczas odpoczynku dla zwykłej przyjemności, tym razem jednak zamieniło się to w prawdziwą tragedię, która odebrała życie wielu osobom. 

Wakacje, które zamieniły się w koszmar. Nie żyje co najmniej 19 osób 

Wszystko wydarzyło się na Kostaryce, gdzie tysiące turystów w najlepsze korzystało z promieni rajskiego słońca i podziwiało bajeczne widoki. Zwieńczeniem takiego połączenia nie mogło być nic innego, jak odrobina alkoholu, która działa relaksująco. Nikt nie podejrzewał nawet, że butelki z trunkami w miejscu, które jest tak zaludnione, mogą zawierać toksyczne substancje.

Do mediów napływają wstrząsające informacje, zgodnie z którymi po spożyciu alkoholu zmarło tam już co najmniej 19 osób, a ich wiek waha się w przedziale od 32 do 72 lat. Liczba ofiar z każdym dniem może wzrastać, jednak rząd postanowił działać natychmiastowo i skonfiskował 30 tysięcy butelek z trunkami, w których mogą znajdować się trujące substancje. Ponadto przestrzega się zarówno turystów, jak i okolicznych mieszkańców przed wyborem napoi wysokoprocentowych oraz podaje dokładne nazwy marek alkoholowych, których produkty skonfiskowano, gdyż mogą być niebezpieczne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wystarczy mała ilość toksycznej substancji 

Ministerstwo Zdrowia szybko ustaliło, że za śmierć turystów jest odpowiedzialny metanol, którego nawet mała ilość może przysporzyć wielu problemów zdrowotnych. Okazuje się, że wspomniana substancja jest najczęściej stosowana do produkcji rozpuszczalników i płynów przeciw zamarzaniu, jednak wiele firm używa go do produkcji podróbek napojów spirytusowych. 

Mentanol wykorzystywany jest w taki sposób nie tylko na Kostaryce, ale na całym świecie, dlatego Ministerstwo Zdrowia ma nadzieję, że ta tragedia wyczuli nieco społeczeństwo na spożywany przez nich alkohol. 

  1. Agata Duda otworzyła usta i wszyscy zdębieli. Tysiące Polaków było zażenowanych jej słowami. Nie uwierzycie, co powiedziała
  2. Partner izolował Annę Przybylską od rodziny! Po latach CAŁA prawda o toksycznym związku aktorki wyszła na jaw
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Pilne ostrzeżenie dla klientów Banku Pekao. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Źródło: o2

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu