Wakacje problem wyjazd
Pixabay.com Borkat
Konrad Karpiuk - 22 Maja 2020

Myślicie o wyjeździe na wakacje? Możecie się zdziwić, wszystkie doniesienia są jednoznaczne

Pewne jest to, że te wakacje będą zupełnie inne niż poprzednie. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która uniemożliwiła wyjazdy zagraniczne w tym sezonie turystycznym. Choć minister zdrowia, Łukasz Szumowski zapowiadał, że rodzinne wakacje w kraju są jak jak najbardziej zalecane, to nie wszyscy będą mogli wyjechać.

Te wakacje spędzimy w kraju, co do tego mamy niemal pewność. Choć nie wiadomo jeszcze, jak rozwinie się epidemia, to raczej trudno liczyć na otwarcie granic. Do tego rząd planuje wprowadzenie bonów wysokości 1000 zł do wykorzystania w kraju na usługi turystyczne. To jednak nie oznacza, że wszystkim uda się wyjechać.

Wakacje w tym roku nie dla wszystkich. Właściciele pensjonatów kompletnie zaskoczeni

Jak wynika z relacji osób posiadających pensjonaty, hotele, czy też wszelkiego rodzaju przybytki, w których wyjazdy rezerwują turyści, kalendarz zaczyna się poważnie zapełniać. W czerwcu nie ma już wolnych miejsc, a niektórzy rezerwują nawet wyjazdy we wrześniu. Do tego jeszcze zostały rezerwacje zrobione długo przed epidemią.

Szczeniaki są niezwykle urocze.Kupili szczeniaka w sieci. Kilka dni później na jaw wyszła porażająca prawda, rodzina musiała podjąć trudną decyzjęCzytaj dalej

- Z tego, co słyszę, to w innych miejscach też jest dużo rezerwacji. Po 4 maja, jak odmrozili miejsca noclegowe, tak się rozkręciło. Na razie mało rezerwacji mam tylko na listopad i grudzień. Ale jak tak dalej będzie, to ten rok może całkiem fajnie wyglądać - mówił dla NaTemat właściciel pensjonatu w Bieszczadach.

Urywają się telefony, brakuje już miejsc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test osobowościCo jako pierwsze zobaczyłeś na obrazku? Odpowiedź zdradza więcej szczegółów o osobowości niż się wydajeCzytaj dalej

Informacje potwierdza także Gminne Centrum Informacji Turystycznej w Cisnej. Urywają się telefony, turyści starają się znaleźć dla siebie miejsca zakwaterowania, a tych często brakuje. Z reguły do tej pory rezerwacje składano na kilka dni, a teraz ludzie rezerwują całotygodniowe wyjazdy.

Dzisiaj grzeje:

1. Szczyt epidemii już za nami? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia
2. ”Ślub od pierwszego wejrzenia”: jedna z par spodziewa się dziecka. Tuż przed finałem wypłynęła zaskakująca wiadomość

- Po zamrożeniu było bardzo źle, bo niektórzy żyją wyłącznie z turystyki. Ale po odmrożeniu odczuwamy mocny napór na rezerwacje w maju i w czerwcu. Część gestorów mówi, że ma już dużo zgłoszeń na wakacje. Terminy są dość mocno obłożone i cały czas się zapełniają. Cały czas jest dużo zapytań. Jeśli ktoś planuje przyjazd w wakacje, radziłabym nawet się pospieszyć - powiedziała Jolanta Trawka z Gminnego Centrum Informacji Turystycznej w rozmowie z NaTemat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od 70 lat nie był widziany w Polsce. Wrócił gatunek kleszcza, który przenosi wiele niebezpiecznych chorób
  2. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  3. Fatalna, podwójna kompromitacja gwiazdy disco polo w toalecie. Wszystko się nagrało
  4. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody
  5. Jajka po napoleońsku podbijają serca polskich rodzin. Genialny pomysł na tanie i szybkie śniadanie, palce lizać
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Horoskop miłosnyZnaki zodiaku, które łączy miłość jak z bajki. Zwłaszcza jedna para ma przed sobą świetlaną przyszłośćCzytaj dalej

Źródło: naTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News