Apele nic nie dały. Służby poinformowały o najgorszym scenariuszu

Apele nic nie dały. Służby poinformowały o najgorszym scenariuszu Źródło: pixabay.com Fleimax

Wakacje kuszą wysokimi temperaturami i korzystnymi warunkami atmosferycznymi. Korzystając z ciepłych miesięcy, wiele osób odpoczywa od pracy i wybiera się na urlopy. Jednymi z czołowych kierunków turystycznych są oczywiście tereny nadbałtyckie, a także mazurskie jeziora. Niestety, każdego dnia służby informują o tragicznych zdarzeniach. Apele nie przynoszą skutków.

Wakacje są czasem, w której dochodzi do największej liczby wypadków. Turyści, szczególnie ci, którzy udają się na wypoczynek w regionach nadmorskich lub nad jeziora, stają się ofiarami nieprzewidywalnego żywiołu.  Niedawno zginął między innymi tata, który utonął wraz z sześcioletnią córką. Mimo licznych apeli policji, Polacy wciąż nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa. Urlopowicze chętnie sięgają po napoje alkoholowe, które w połączeniu z relaksem nad wodą, mogą nieść za sobą tragiczne skutki.

Wakacje są czasem, w którym wiele osób traci życie

Teraz doszło do kolejnego fatalnego wypadku. 27-latek, który pływał w jeziorze Nakło-Chechło, w którym przed kilkoma dniami utonęła wspomniana rodzina, stracił przytomność i znalazł się pod wodą. Niestety, już nie wypłynął. Od początku podejrzewało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Ustalenia te potwierdziła prokuratura. Według statystyk prowadzonych przez policję, taki los podzieliło przed rokiem 456 osób, z czego aż 98 piło wcześniej napoje wyskokowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Wielu z nas korzysta z aktywności fizycznej i ten czas wakacyjny spędza nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo - apeluje Polska Policja na swojej stronie internetowej.

Funkcjonariusze policji przypominają, że pod żadnym pozorem nie można wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Niewskazane jest również pływanie pojazdami wodnymi w tym stanie. Takie zachowanie może skutkować tragicznym wypadkiem, a w najlepszym przypadku - karą grzywny. Nie warto także przeceniać swoich umiejętności pływackich. Brawura jest jedną z najczęstszych przyczyn fatalnych zdarzeń, do których dochodzi nad wodą. Na stronie internetowej policja.pl pojawiło się także przypomnienie innych kluczowych zasad dotyczących bezpieczeństwa, o których zapominamy podczas letniego wypoczynku.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń

2. Horror w polskiej miejscowości. Służby prowadzą pilną akcję, stan 1,5-rocznego chłopczyka jest niezmiernie ciężki

3. Premier Morawiecki mówi o powrocie obowiązkowej kwarantanny. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Policja przypomina między innymi o konieczności noszenia kapoka, unikaniu skakania do wody w miejscach nieznanych, wybierania plaż strzeżonych przez ratowników, a także niewchodzenia do jeziora czy morza bezpośrednio po opalaniu. Należy także kontrolować zabawę na materacu oraz nie zaniedbywać kwestii opieki nad dziećmi, które znajdują się pod naszą opieką. Te proste reguły mogą uratować życie i zdrowie. Nie zapominajmy o nich oddając się urlopowemu relaksowi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Oficjalnie: wielki powrót do Legii staje się faktem. Artur Boruc już w Warszawie
  3. Zapadła decyzja ws. Agaty Dudy. Jest nieodwracalna
  4. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
  5. Mnóstwo osób było w błędzie. Szumowski w TVP: obowiązek dotyczy wszystkich
  6. Decyzje o nagłych zamknięciach w kolejnych polskich miastach. Nie było innego wyboru
  7. Były poseł i mąż znanej dziennikarki stanął przed prokuraturą. Usłyszał aż 5 zarzutów
  8. Latami męczyła się z nieuprzejmym, opryskliwym klientem. Gdy nagle zmarł, na jaw wyszła rzecz, jaką dla niej zrobił
  9. Barbara Kurdej-Szatan podjęła trudną decyzję. Chodzi o jej nienarodzone dziecko, nie miała wyboru

Źródło: Gwarek.com.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News