Ważny komunikat polskiego inspektoratu. Są sprzeczności, lepiej się zapoznać

Ważny komunikat polskiego inspektoratu. Są sprzeczności, lepiej się zapoznać Źródło: Kancelaria Premiera YouTube.com

Wakacje w pełni, lecz koronawirus nie odpuszcza i należy pamiętać o zachowaniu środków szczególnej ostrożności. GIS wydał ważny komunikat dla wszystkich zastanawiających się czy wyjazdy oraz kolonie to obecnie najlepszy pomysł. Każdy urlopowicz powinien zapoznać się z tym stanowiskiem.

Wakacje to nasz ulubiony czas w roku, lecz tegoroczne wyjazdy musiały zostać nieco zmodyfikowane i konieczne było zrezygnowanie z dalekich podróży. Nawet odwiedzenie naszych najbliższych sąsiadów wiąże się z pewnym ryzykiem, nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków zadaje sobie pytanie czy wakacje w tym roku to bezpieczny wybór. GIS wydał ważny komunikat poruszający tę kwestię, lecz najnowsze dane dotyczące zakażeń wydają się stawać w sprzeczności z tymi słowami. 

Jedziesz na wakacje? Lepiej wiedzieć co na ten temat mówi GIS

Wakacje to czas, gdy w jedno miejsce zjeżdża się wiele osób, które na co dzień mieszkają w zupełnie różnych częściach kraju. Sytuacja taka teoretycznie sprzyja przenoszeniu się wirusa SARS-CoV-2 i jego dalszej transmisji po powrocie w rodzinne strony. GIS wydał komunikat, w którym uspokaja wszystkich targanych niepewnościami co do urlopów i spędzania czasu w turystycznych miejscach.

- Ryzyko zakażenia koronawirusem, gdy opalamy się na plaży jest bliskie zeru. Wiadomo, że zakażenie na świeżym powietrzu jest dużo mniej prawdopodobne niż w zamkniętym pomieszczeniu - powiedział rzecznik GIS Jan Bodnar.

Okazuje się, że nawet w przypadku, gdy w miastach oblężonych przez turystów pojawiają się zakażenia to nie dotyczą one turystów, a mieszkańców pracujących ze sobą bez możliwości zachowania bezpiecznego kontaktu. Rzecznik skierował również ważne słowa dla wszystkich rodziców wysyłających swoje pociechy na wakacje zorganizowane.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czy dzieci znajdują się w niebezpieczeństwie? 

- Wakacyjne wyjazdy są bezpieczne, nie ma powodu, żeby rezygnować z zaplanowanego wyjazdu [...]. Dzieci nie należą do grupy ryzyka, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem. Rodzice nie powinni mieć powodów do niepokoju wysyłając je na letni wypoczynek. Przed wyjazdem muszą złożyć organizatorom oświadczenie, że dziecko jest zdrowe i nie ma niedoborów odporności - mówił PAP rzecznik Jan Bodnar.

To pocieszająca informacja dla wszystkich, którzy postawili nad swoim wypoczynkiem znak zapytania. Jednocześnie przekazał on, iż i tak dzieci w większości przechodzą infekcję bezobjawowo, dlatego wypowiedź ta wprowadza nieco zamieszania. Skąd rodzice mogą wiedzieć, że wyjazdy są bezpieczne, skoro nawet w przypadku, gdy ich dziecko wróci zakażone koronawirusem, oni nie będą w stanie tego zauważyć?

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych

2. Sieć sklepów wycofuje popularny produkt. Najlepiej od razu się go pozbyć

Dane wydają się potwierdzać te słowa

- Przez pierwsze dwa tygodnie lipca nie mieliśmy zgłoszeń dotyczących zakażenia koronawirusem w ośrodkach wypoczynkowych, hotelach czy na koloniach - zdradziła radośnie RMF zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Anna Obuchowska. Polacy zatem przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności mogą spokojnie oddawać się wakacyjnemu szaleństwu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Była prezes polskiego klubu odpoczywa na wakacjach. Odważne zdjęcia w bikini podbiły serca kibiców (FOTO)
  2. Julia Wieniawa jest chora. Niestety nie może już jeść z bardzo ważnych powodów wielu produktów
  3. Smutne, jak Jolanta Kwaśniewska została potraktowana. Do sieci wyciekło kompromitujące nagranie
  4. Ministerstwo wdało oficjalne oświadczenie. Chodzi o powrót dzieci do szkół we wrześniu
  5. Magda Narożna niespodziewanie przekazała radosną nowinę. Fani ślą gratulacje
  6. Trwa jedna z najważniejszych chwil w życiu Andrzeja Dudy. Nie mógł być szczęśliwszy

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News