Wakacje 2020 komunikat Ministerstwa Zdrowia
Piotr Molecki/East News
Weronika Wasiak - 22 Maja 2020

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zniosą jeden z najważniejszych zakazów w Polsce?

Wakacje 2020 jeszcze mogą być udane? Niespodziewanie Ministerstwo Zdrowia przekazało opinii publicznej bardzo ważny komunikat dotyczący jednego z zakazów. Okazuje się, że istnieje spora szansa na to, że zostanie on zniesiony. Wyjątkowo pokrzepiające informacje obiegły media, Polacy zupełnie się nie spodziewali.

Wakacje 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Za nami już połowa maja, co oznacza, że już niebawem, przynajmniej w normalnych warunkach, Polacy chcieliby planować wakacyjne wyjazdy. Niestety, epidemia koronawirusa nie ustępuje i mimo stopniowego odmrażania gospodarki wciąż obowiązuje wiele obostrzeń. Społeczeństwo zastanawia się więc, kiedy i czy w ogóle możliwe będzie wybranie się na wakacje. Media właśnie obiegły pokrzepiające doniesienia w tej sprawie ze strony samego Ministerstwa Zdrowia.

Bliźniaczki nie żyjąDo końca trzymały się za rączki. Wszystko wydarzyło się na oczach matki, zginęły tragicznieCzytaj dalej

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wakacje 2020 zostaną uratowane?

Na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski zdecydował odnieść się do wakacyjnych kolonii oraz obozów najmłodszych. Zapowiedział, że w przeciągu najbliższego tygodnia lub dwóch jego resort będzie w stanie oszacować stan epidemiczny w Polsce i na tej podstawie przekazać plany na okres wakacyjny. Wszystko zależy w głównej mierze od przyrostu zachorowań. Nawiązując do letnich obozów, przyznał, że ten problem wymaga głębszego zastanowienia się i wybrania najlepszej możliwości. Ministerstwo musi bowiem być przygotowane na sytuację, w której dzieci mogłyby zacząć chorować.

- Musimy też z branżą opracować regulaminy i metody postępowania w sytuacji, gdy np. gdy jedno z dzieci na obozie będzie chore. Co to oznacza: czy cały obóz objęty jest kwarantanną, czy rodzice zabierają chore dzieci do domów? Nie jest to proste, ale na pewno znajdziemy takie rozwiązanie, które zostanie wdrożone w życie na czas wakacji - powiedział w czasie piątkowej konferencji cytowany przez "Wprost" Łukasz Szumowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej

Wiadomo jednak, że jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie diametralnemu pogorszeniu, kolonie najprawdopodobniej dojdą do skutku, ale na specjalnych zasadach. Jak poinformował minister zdrowia, wyjechać będą mogły tylko dzieci zdrowe, a przed wyjazdem rodzice będą zobowiązani do złożenia deklaracji, w której znajdą się informacje m.in. o chorobach przewlekłych nieletniego. Ponadto, na kolonię nie będą mogły udać się dzieci, które "miały kontakt z osobami skierowanymi na 14-dniową kwarantannę lub były podejrzane o zakażenie koronawirusem". Co więcej, dziecko, które w czasie wyjazdu wykaże objawy sugerujące zarażenie COVID-19, będzie musiało zostać niezwłocznie zabrane przez rodziców.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość

2. Zdjęcie pielęgniarki bez ubrań obiegło cały świat. Teraz wyszło na jaw, co stoi za jej strojem

Rząd zakłada również specjalne szkolenia dla opiekunów, wyposażenie ich w środki ochronne, zmniejszenie liczby dzieci w namiotach lub pokojach (maksymalnie 4 osoby), wycieczki nie będą mogły się na siebie nakładać, a ośrodki mają być odkażane przed przyjazdem kolejnego turnusu. Zmniejszona ma zostać również łączna grupa uczestników turnusu. Zgodnie z planami, o których mówił Szumowski, optymalnie miałaby liczyć 12 osób w przypadku dzieci do lat 10 oraz 14 osób w przypadku starszych wczasowiczów. Oznacza to, że najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami zniesiony zostanie zakaz zgromadzeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu

Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Źródło: wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News