Turysta zasnął na materacu unoszącym się na wodzie. Gdy otworzył oczy, nie mógł uwierzyć, gdzie się znajduje

Turysta zasnął na materacu unoszącym się na wodzie. Gdy otworzył oczy, nie mógł uwierzyć, gdzie się znajduje Źródło: Fot. Pixabay.com

Wakacje były dla niego czasem totalnego relaksu, postanowił więc wypocząć na materacu, dryfującym delikatnie na morskich falach. Było to na tyle odprężające, że plażowicz w końcu zasnął. Gdy się w końcu obudził po drzemce, nie mógł uwierzyć w to, dokąd dopłynął.

Wakacje mogły się dla niego skończyć naprawdę tragicznie. Turysta zupełnie nie spodziewał się, że delikatnie bujające jego materacem fale, będą w stanie go tak szybko uśpić. W czasie, gdy on w najlepsze oddawał się sennym przygodom, przemieszczał się o kolejne metry. Dopiero po dłuższej chwili otworzył oczy. Chyba każdy zna to uczucie, gdy od razu po przebudzeniu jesteśmy lekko nieprzytomni i potrzebujemy chwili, by dojść do siebie. Ten wczasowicz długo nie mógł uwierzyć w to, co się stało. 

Wakacje nad wodą mogą być wyjątkowo nieprzewidywalne. Turysta zasnął na morzu

28-letni Włoch udał się wraz swoim przyjacielem na brzeg morza, a dokładniej do miejscowości Scilla koło Reggio di Calabria. Wybrzeże Kalabrii jest oddzielone od sycylijskich plaż o około 3 kilometry. Swego czasu pojawiało się wiele planów, by tuż nad Cieśniną Mesyńską wybudować most, jednak pomysł ten jeszcze nie został zrealizowany. Po tych wydarzeniach niektórzy mogą stwierdzić. że nie będzie on wcale potrzebny.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wypoczywający na materacu mężczyzna, dryfował po morskich falach. Z każdą chwilą stawał się coraz bardziej odprężony, a tym samym coraz bardziej senny. Wystarczyło zaledwie kilka minut, by 28-latek pogrążył się w sennej otchłani. Niczego nieświadomy mężczyzna oddalał się od brzegu, a przebyta przez niego droga nie była już jedynie kilkoma metrami, a kilometrami. 

Gdy otworzył oczy, nie mógł uwierzyć. Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin 

Gdy przyjaciel śpiącego Włocha spostrzegł, że nigdzie nie ma jego towarzysza, zaniepokojony wezwał policję i straż pożarną. Służby rozpoczęły poszukiwania, które swój finał miały dopiero po 9 godzinach, późnym wieczorem. Do akcji zaangażowano między innymi motorówki ratownicze i śmigłowe. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znana jest już tożsamość kobiety, która uczestniczyła w wypadku Woźniaka-Staraka. To nie była jego żona

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Gdy funkcjonariusze przeszukiwali każdy centymetr morza, 28-latek wreszcie się wybudził. Nieprzytomnie rozejrzał się dookoła. Okazało się, że mężczyzna dopłynął do Sycylii, czyli miejsca oddalonego o 3 kilometry od plaży, na której zjawił się rankiem. Wczasowicz był w wielkim szoku, a gdy ratownicy do niego dotarli, przetransportowali go z powrotem do punktu, z którego wypłynął.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Królowa Elżbieta pochyliła się nad Kwaśniewskim. Prawie zemdlał, gdy usłyszał jej słowa
  3. Napływają podtrzymujące na duchu słowa. Ich adresatem żona Woźniaka Staraka
  4. Agnieszka Chylińska przerywa koncertowanie na długo. Podała przykry powód
  5. Maja Sablewska nie przestaje zachwycać swoich fanów. Pokazała, jak się buja bez ubrań

Źródło: polsatnews

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News