Możliwe, że pojawił się nowy plan na wakacje
Pixabay sarahbernier3140
Agata Jaroszewska - 19 Maja 2020

Nowy pomysł rządu ws. wakacji. Mówią o nim po raz pierwszy

Wakacje w tym roku nie będą wyglądać, tak jak w naszych marzeniach. Wszystkie dalekie i egzotyczne podróże zostały odwołane w związku z epidemią koronawirusa, która dotknęła cały świat. Polski rząd do tej pory dość ostrożnie wypowiadał ws. wakacyjnych scenariuszy. Niespodziewanie minister Emilewicz podzieliła się jedną z możliwości będących obecnie w sferze planów. Wcześniej, wspominając wakacje, nikt nie mówił o takim rozwiązaniu.

Wakacje 2020 były wyczekane przez wielu z nas, ale niestety wszystko potoczyło się inaczej. W rozmowie z "Pulsem biznesu" pojawił się wątek podróży letnich, a minister rozwoju zaskoczyła wszystkich swoją wypowiedzią. Wspomniała o "wakacjach stacjonarnych", usłyszeliśmy o tym po raz pierwszy.

Aktor zmarł nagleNie żyje uwielbiany aktor. Rodzina przekazała dramatyczne wieści o nagłej śmierciCzytaj dalej

Trzeba przygotować się na zupełnie inne wakacje

Wakacje i to czy w ogóle się odbędą to pytanie bardzo często zadawane rządzącym przy okazji praktycznie każdej konferencji prasowej. Tym razem jednak minister rozwoju Jadwiga Emilewicz rozmowie z dziennikarzami "Pulsu biznesu", po raz pierwszy zdradziła nowy pomysł rządu w sprawie tegorocznych wakacji. Wcześniejsze deklaracje były wyjątkowo niejasne i Polacy nie wiedzieli, czy mogą planować jakiekolwiek wyjazdy wakacyjne, teraz pojawiła się kolejna możliwość. Wicepremier Emilewicz zdradziła ewentualną datę, niestety nie jest ona pewna i wszystko może się jeszcze zmienić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Psy i koty12 zdjęć pokazujących, jak koty rządzą psami. Ciężko powstrzymać śmiech, nr 4 i 6 bawią do łezCzytaj dalej

Dowiedzieliśmy się o nowym planie rządu

Czym są "wakacje stacjonarne"? Niestety ponownie nie został przedstawiony pełny zarys propozycji wysuwanej przez rządzących jako realny plan. Rodzice zastanawiają się, czy wykupywać miejsca na kolonie i wyjazdy zorganizowane dla swoich dzieci, ponieważ nie wiedzą, czy będą one mogły się odbyć. Przede wszystkim chcieliby jednak, aby ich pociechy były bezpieczne, a organizatorzy wyjazdów letnich potrzebują czasu do przystosowania się do nowych zasad.

- Przed nami jest też decyzja dotycząca szkół i wakacji. W ostatnią środę Komisja Europejska wydała komunikat o otwieraniu granic, ale bardzo ostrożnym. Dlatego w lipcu mówimy o wakacjach stacjonarnych. Wydaje się, że wyjazdy zorganizowane będą ograniczone do 50 osób - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Łukasz Szumowski zdradził, co wydarzy się w Polsce 15 czerwca. Wiele osób czekało na tę informację

2. Wiadomo już, kim jest syn Szumowskiego. Można się było spodziewać

Czasu zostało coraz mniej

Podjęcie stosownych kroków możliwe jest dopiero po otrzymaniu konkretnych wytycznych. Nie poinformowano, kiedy ogłoszone zostaną jakiekolwiek decyzje dotyczące wakacji. Odmrażanie gospodarki ma zakończyć się 1 lipca, jednak minister rozwoju podkreśla, że nie jest to sztywna data. W razie wzrostu zachorowań, termin ten może ulec zmianie i na razie nikt z rządzących oficjalnie nie powie nic więcej niż to, że właśnie 1 lipca, jest celem, do którego zmierzają.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  2. Kiedyś swoimi występami porywał tłumy. Teraz zaginął bez śladu na oczach małego syna, policja jest bezradna
  3. Egzaminy i rekrutacje do szkół. Minister edukacji zdradził najważniejsze szczegóły
  4. Jak przechowywać truskawki? Wiele osób popełnia jeden z dwóch poważnych błędów
  5. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Mama, w wyniku tragedii, straciła dwie córeczkiMama mogła tylko patrzeć, jak jej 3-letnie córeczki umierają. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła całą miejscowościąCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News