Wakacje
Piotr Molecki/East News
Klaudia Bochenek - 16 Maja 2020

Wiceminister zdradził plany rządu ws. wakacji. Wiele osób może być zawiedzionych

Dla wszystkich Polaków tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie. Będą musieli przystosować się nie tylko do wprowadzanych na bieżąco zmian w obostrzeniach, ale też pogodzić się z wypoczynkiem w czasach epidemii. Wiceminister zdradził plany rządu odnośnie wakacji, niestety nie są to zbyt optymistyczne informacje.

Wakacje już za 1,5 miesiąca, a większość Polaków nie ma na nie planu. Wszystko przez obostrzenia i niepewność co do terminu zniesienia najważniejszych restrykcji. Za to rząd ma plan dopięty na ostatni guzik.

Wiceminister nie ma żadnych wątpliwości, że należy postawić na Polskę

Wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy, 16 maja wziął udział w uroczystości otwarcia letniego sezonu turstycznego w Małopolsce na Łapsowej Polanie w Gorcach. Podczas jego przemówienia padło kilka kluczowych informacji. Przede wszystkim zawiedzeni mogą czuć się ci, którzy planowali tak jak co roku polecieć cieplejsze miejsca - przykładowo na wyspy greckie, Majorkę, Kretę. Andrzej Gut-Mostowy chce, aby te wakacje skupiły się przede wszystkim na wypoczynku w Polsce. Na nic plany i pragnienia spragnionych dalszych kierunków turystycznych.

Fryzjer - wiadomość do klientówFryzjer nielegalnie obsługiwał klientów. Wszyscy dostali porażającą wiadomość, ogromne niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Andrzej Gut-Mostowy potwierdził, że w pierwszej kolejności zostaną otwarte granice z państwami bałtyckimi, a potem te z krajami Grupy Wyszehradzkiej, czyli z Czechami, Słowacją i Węgrami oraz Niemcami. Przypomnijmy, że aktualny zakaz opuszczania granic trwa do 12 czerwca włącznie. Aby rozruszać turystykę krajową, podbudować przychody hoteli innych obiektów oraz aby skłonić Polaków do wydawania części pieniędzy w kraju, rząd pracuje nad wprowadzeniem bonu na 1000 zł - z czego 90% pokrywa państwo, resztę pracodawca. Bon byłby przeznaczony dla osób pracujących na etat zarabiających poniżej średniej krajowej.

Wakacje w Polsce nie muszą być nudne?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubNajsmutniejszy ślub w historii, ciężko powstrzymać łzy. Planowali go 2 tygodnie, małżeństwem byli 3 dniCzytaj dalej

- Mam nadzieję, że będzie to sezon, w którym będziemy mieli okazję poznać najbliższe nam okolice. Małopolska jest piękna i nie brakuje tu atrakcji, i dzisiaj w ramach wielu akcji organizowanych między innymi z Małopolską Organizacją Turystyczną, zachęcamy, aby zwiedzać Małopolskę, aby przyjechali tu turyści z innych regionów Polski. Chcemy zasilać małopolską turystykę i przede wszystkim pozwolić się jej odbudować - mówił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Mariusz.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj
2. Rząd znosi kolejne obostrzenia. Już od dzisiaj obowiązują nowe zasady

Niewykluczone, że teraz większość województw i wiele regionów turystycznych będzie walczyć o to, by przyciągnąć do siebie turystów. Nie chodzi tylko o bony, które mają pokrywać głównie koszty noclegowe - wczasowicze będą wydawać pieniądze w okolicznych sklepach, będą wykupywać usługi prozdrowotne czy dzięki wypożyczalniom sprzętu będą korzystać z masy atrakcji. Rządowi zależy, aby te wakacje Polacy w większej mierze spędzili na miejscu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowy syrop można przygotować nie tylko z czosnku i cebuli. Pomocnych składników jest o wiele więcej
  2. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  3. Wyciekło oficjalne rozporządzenie premiera. Od poniedziałku wielkie zmiany, wszystko jest już jasne
  4. Pielęgniarka pokazała jak wygląda walka z koronawirusem. Porażające zdjęcie, ale najgorszy jest jego podpis
  5. Zdjęcie Magdy Gessler na kwarantannie obiegło sieć. Ciężko uwierzyć, widok mówi sam za siebie
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Triki sprzątaczek są niezwykle proste.Bajecznie proste triki najlepszych sprzątaczek. Są niebywale proste i skuteczne, przy numerze 10 trudno nie osiągnąć pełni zachwytuCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News