Turystki chciały zrobić sobie zwykłe zdjęcie. Przypadkiem uchwyciły szczegół, dzięki któremu schwytano przestępcę

Turystki chciały zrobić sobie zwykłe zdjęcie. Przypadkiem uchwyciły szczegół, dzięki któremu schwytano przestępcę Źródło: unsplash.com David Emrich

Wakacje dostarczyły im nieprawdopodobne pokłady emocji, choć niekoniecznie takich, jak oczekiwały. Turystyki spacerowały beztrosko, podziwiając okolicę. Gdy chciały zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przypadkiem uchwyciły w tle szczegół, dzięki któremu przestępcy zostali zdemaskowani.

Wakacje pełne wrażeń to coś, o czym niewątpliwie marzą wszyscy wczasowicze. Każdy jednak oczekuje, że wrażenia i towarzyszące im później wspomnienia, będą wyłącznie pozytywne. Niestety, nikt nie ma wpływu na wakacyjne zdarzenia, dlatego nie zawsze są one przyjemne, a niekiedy nawet bardzo zaskakujące. Przekonały się o tym dwie turystki. 

Chciały zrobić sobie zdjęcie, ale w tle przypadkiem uchwyciły jeden szczegół. Wakacje przybrały nieoczekiwanego zwrotu akcji 

Historia opisywana przez Fakt powinna być przestrogą dla wszystkich. Dwie kobiety na własnej skórze przekonały się, że szczególnie w czasie urlopów, podczas zwiedzania, nietrudno natrafić na oszustów, złodziei i przestępców. Niejaka Nina Spancer, Tajlandka mieszkająca w Londynie, zaprosiła do Wielkiej Brytanii swoją przyjaciółkę z rodzimego kraju. Toi przyjechała na kilka dni do Niny, a ta postanowiła szczegółowo pokazać jej swoje nowe miejsce zamieszkania. Zwiedzały okolicę, bawiąc się w najlepsze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Gdy przechodziły przez Cambridge Circus w kierunku Palace Theatre w centrum Londynu, trzymając telefon na specjalnym kijku do selfie, nagrywały wszystko, co widzą dookoła i robiły sobie zdjęcia. Nie zdawały sobie sprawy, że przez cały czas idą za nimi 3 młode dziewczyny. Po pewnym czasie Nina zorientowała się, że nie ma w torebce portfela. Gdy przejrzała nagranie swojego telefonu okazało się, że za kradzieżą stoją 3 nastolatki, które w sprytny sposób ukradły jej drogi portfel Louis Vitton z 400 funtami w środku. Łup był więc niemały. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zacznie się 22 czerwca. Wtedy zakaz przestanie obowiązywać, zapadła ostateczna decyzja 

2. Jak zachować się podczas burzy? Garść wskazówek, które mogą ocalić nam życie

Na szczęście, dzięki pamiątkowym fotkom i nagraniom Nina dokładnie widziała, kiedy doszło do kradzieży oraz kto za nią odpowiada. Od razu zgłosiła sprawę na policję, a zarejestrowany materiał postanowiła zamieścić w sieci, przestrzegając tym samym wszystkich turystów przed kieszonkowcami. 

-Od razu zgłosiliśmy to policji. Poprosili mnie o lokalizację, w której to się stało, a także wysłaliśmy im film. Nie sądzimy, byśmy odzyskały pieniądze. Chcemy być jednak pomocne i pokazać, co dzieje się w mieście - mówiła cytowana przez Fakt Nina. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Słynna siostra Anastazja podała najlepszy przepis na ogórki kiszone. Nie uwierzysz, jaką ma dla wszystkich radę
  2. Milik został ojcem. Wielkie szczęście znanego żużlowca, na świat przyszedł jego synek
  3. Koleżanki zamówiły makaron z rybą i wodę. Gdy zobaczyły rachunek niemal dostały apopleksji, skandaliczna kwota
  4. Popularny lek po cichu zniknął z aptek. Może być śmiertelnie niebezpieczny, informacja o składzie poraża
  5. Mama jechała na rowerze i trzymała córkę za rękę. Chwilę później stała się rzecz, której nie mogły przewidzieć, okropne
  6. Zapłacił w sklepie stuzłotówką, po czym wyszedł. Kasjerka zaniemówiła, gdy odkryła prawdę o banknocie

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News