Ten błąd może kosztować życie, wystarczy jeden krok. Zachowajcie szczególną ostrożność na wakacjach

Ten błąd może kosztować życie, wystarczy jeden krok. Zachowajcie szczególną ostrożność na wakacjach Źródło: unspalsh.com/Annie Spratt

Wakacje kojarzą się z wypoczynkiem w górach lub nad morzem. Niewiele osób myśli jednak o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą urlop nad wodą. Wystarczy zrobić jeden nieuważny krok by doszło do tragedii. Lepiej unikać tego błędu.

Wakacje spędzone nad morzem to dla wielu osób idealny pomysł na odpoczynek. Opalanie się na plaży i pływanie w chłodnej wodzie wydają się wyjątkowo atrakcyjnym sposobem na spędzenie najcieplejszego okresu w roku. Ten czas jednak nie sprzyja rozsądkowi - część turystów w ogóle nie przejmuje się zasadami bezpieczeństwa, jakich jest pełno w nadmorskich miejscowościach. Ten przypadek jest jednak szczególnie niebezpieczny i doprowadził do niejednej tragedii.

Wakacje mogą się zakończyć tragedią przez ten jeden krok

W Internecie pokazało się nagranie, które pokazuje, jak niebezpiecznie może być nad morzem. Wyszkolony ratownik wciela się w turystę, który nieświadomy zagrożenia, przechadza się po płytkiej wodzie, zaraz obok falochronu. Robi jeden krok i prawie całkowicie znika pod wodą. Mężczyzna był na to przygotowany, dlatego nic się nie stało, jednak gdy ktoś nie wie, że za chwilę wpadnie do wody, może dojść do tragedii.

To bardzo powszechny błąd osób wypoczywających nad morzem. Przechadzają się koło budowli hydrotechnicznych sądząc, że wokół nich woda jest płytka. Prawda jest jednak zupełnie inna - często w ich okolicach dno nagle opada, a spacerowicze potykają się i upadają. Wtedy bardzo łatwo o utonięcie lub zachłyśnięcie się wodą, co może prowadzić do nieszczęścia. Jeśli w pobliżu nie będzie ratownika, taka sytuacja może się zakończyć nawet śmiercią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ratownik apeluje o zachowanie ostrożności

Ratownik postanowił stworzyć filmik, by pokazać wszystkim turystom, jak niewiele trzeba, by doszło do przerażającego wypadku. Apeluje do wszystkich, którzy decydują się spędzić wakacje nad morzem, aby zawsze dwa razy pomyśleli, zanim wejdą do wody. Wiele sytuacji może być bardziej niebezpiecznych, niż się pozornie może wydawać, a zalicza się do nich właśnie spacerowanie koło falochronów.

Dzisiaj grzeje: 1. Poza paleniem to najczęstsza przyczyna nowotworów. Szokujące informacje, nikt się tego nie spodziewał

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

To oczywiście tylko jedno z zagrożeń. Kolejnym jest pływanie pod wpływem alkoholu - to co roku przyczyna największej liczby utonięć. Trzeba pamiętać, że stan upojenia alkoholowego wpływa nie tylko na zdolność poruszania się, ale przede wszystkim myślenia oraz oceny sytuacji. Osoby pijane nie będą potrafiły skoordynować w wodzie swoich ruchów ani stwierdzić, czy wchodzenie do akwenu w ogóle jest bezpieczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. Te 4 znaki zodiaku to najgorsze żony i mężowie. Uważaj na nie, przepuszczą każde pieniądze

Źródło: Gazeta Wyborcza PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News