Wakacje
pixabay.com stronytwoichmarzen
Konrad Karpiuk - 12 Maja 2020

Media ujawniły szczegóły. Wielka zmiana dla tysięcy osób w związku z wakacjami

Wakacje w tym roku mogą być zupełnie inne niż do tej pory. Polacy będą mogli zapomnieć o wyjazdach zagranicznych, a niektórzy mogą się obawiać nawet wyjazdu w okolice polskich atrakcji turystycznych. Co prawda już na niektórych plażach pojawiają się pierwsi plażowicze, którzy ignorują obowiązek zakrywania twarzy, ale nie wiadomo co się zdarzy do rozpoczęcia sezonu turystycznego. Rząd ma pewien plan.

Już jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że Polacy spędzą najprawdopodobniej wakacje w kraju. Teraz pojawiły się jednak nowe doniesienia, na temat zamknięcia granic. Wynika z nich, że niektórzy będą mogli przejechać przez przejście graniczne, ale nie wszyscy z tej możliwości będą mogli skorzystać.

Wakacje w Polsce podczas koronawirusa mogą zrujnować hotelarzy. Rząd ma już plan

Ministerstwo Zdrowia chodzi głównie o ruch turystyczny z zagranicy, którego brak może wykończyć polską branżę hotelarską. Dlatego też powstała koncepcja, aby wpuszczać do Polski turystów z krajów, które opanowały już epidemię, lub tych, w których wykonuje się testy na masową skalę.

Chłopiec zabił brata5-letni chłopiec zabił 12-letniego brata. Myślał, że trzyma zabawkęCzytaj dalej


W tej kwestii rozważano również pomysł, który polegałby na tym, że potencjalny turysta z zagranicy musiałby wcześniej przejść test na obecność koronawirusa. W razie uzyskania negatywnego wyniku i poświadczenia tego mógłby wjechać do Polski. Ponadto rozważa się rozszerzenie tego planu na ruchy międzynarodowy o charakterze zarobkowym.

To niejedyny pomysł rządu na ratowanie turystyki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

- Tak jak dziś rozmawiamy o tym w przypadku pracowników sezonowych czy też pracowników transgranicznych, abyśmy powinni umożliwić im przyjazdy bez kwarantanny, to tego typu rozwiązanie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, byłoby na pewno dobrym rozwiązaniem dla turystyki i na pewno będziemy o nim rozmawiać - poinformowała niedawno wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus
2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

Wszystko jednak zależy od jednego, najważniejszego czynnika. Jest nim oczywiście dalszy rozwój epidemii, zarówno w Polsce, jak i za granicą. To niejedyny plan rządu na ratowanie branży turystycznej. Drugim jest przyznanie Polakom bonu turystycznego, wysokości 1000 zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości
  4. 17-letni Bartek przez 10 godzin był odsyłany ze szpitala do szpitala. Umierał w skandalicznych warunkach
  5. Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Padły ważne słowa
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News