Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych

Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych Źródło: Pikio.pl

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, jednak upały nie odpuszczają. Policja przekazała niepokojące statystyki. Głośne apele zdają się nie przynosić efektów i funkcjonariusze wciąż wzywani są do podobnych zdarzeń. Liczby nie pozostawiają złudzeń. Widać, że wiele osób nagminnie bagatelizuje niebezpieczeństwo - tylko w ostatni weekend zmarło 25 osób, rannych natomiast zostało 189.

Wakacje to czas błogiego relaksu i spędzania czasu na przyjemnościach, jednak nie wolno w tym czasie zapominać o bezpieczeństwie. Liczby, które pojawiają się w statystykach są wyjątkowo zasmucające. Liczba ofiar zwiększa się z dnia na dzień.

Trwają wakacje, ale policja nie ma urlopu

Policja codziennie podejmuje się wielu akcji ratunkowych, ale niestety nie wszystkie z nich kończą się dobrze. W weekendy służby nieustannie ratują ludzkie życie, a wakacje to czas, gdy szczególnie nad wodą robi się niebezpiecznie. Nie tylko w miejscowościach turystycznych policja musi ratować osoby korzystające z możliwości wypoczynku nad wodą w sposób nieodpowiedzialny - przykładem tego może być sobotnia akcja na wrocławskim odcinku Odry, gdzie topiła się kobieta.

Według statystyk udostępnionych na stronie Polskiej Policji dowiedzieć możemy się, że tylko w ostatni weekend w wyniku utonięcia życie straciło 17 osób. 3 w sobotę 8 sierpnia i aż 14 osób w niedzielę 9 sierpnia. Okazuje się, że nie tylko woda stanowi w wakacje ogromne zagrożenie dla naszego życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polacy giną nie tylko w wodzie

Chociaż w wakacje to właśnie wypoczynek nad wodą pojawia się najczęściej w mediach jako przyczyna kolejnych zgonów, to również na polskich drogach codziennie odbywa się dramat. W ciągu ubiegłego weekendu policja zatrzymała aż 689 nietrzeźwych kierowców, którzy usiedli za kółko. To właśnie oni najczęściej powodują wypadki, a statystyki nie pozostawiają złudzeń. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę śmierć na drogach poniosły 4 osoby. Wyjątkowo smutne liczby potwierdzają, że apele pojawiające się w mediach wciąż są potrzebne. Tak wiele osób pojechało na wakacje po raz ostatni, a wystarczyłoby zachowanie większej ostrożności oraz wykazanie się odpowiedzialnością. 

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych

Wysokie temperatury sprawiają, że tłumie pojawiamy się nad wodą, jednak pamiętajmy, że konieczne jest zachowanie ostrożności. Zrezygnujmy ze spożywania alkoholu przed kąpielą i zwracajmy uwagę, czy nasz organizm się nie przegrzewa. Natomiast jadąc na wypoczynek, ruszajmy w drogę wypoczęci i zachowujmy czujność na drodze. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne statystyki udostępnione przez policję nie będą aż tak tragiczne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbił się wielkim echem. Teraz milczenie przerwał ksiądz, niebywałe
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Źródło: Policja pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News