Przechodzi ludzkie pojęcie co turyści wyciągnęli z morza. Szybko wokół zgromadził się tłum

Przechodzi ludzkie pojęcie co turyści wyciągnęli z morza. Szybko wokół zgromadził się tłum Źródło: Unsplash/ Federico Giampieri

Wakacje to czas sprzyjający luźniejszemu zachowaniu, czasem jednak dochodzi do przesady. Nie chodzi tu nawet o głośne puszczane muzyki na plaży czy picie alkoholu. To, co ta grupa turystów wyciągnęła z morza, nie mieści się w głowie.

Wakacje nad morzem można spędzić na wiele sposobów. Pływanie, granie w siatkówkę plażową, czy nawet rozłożenie się za parawanem i czytanie ulubionej powieści to jedne z ulubionych zajęć. Istnieje mnóstwo rozrywek, którym można oddać się nad wodą, niestety, grupa turystów uznała, że do tej listy należy też dręczenie zwierząt.

Wakacje nad morzem pod znakiem męczenia zwierząt

Nie wiadomo, czy ludzie ci stracili zdrowy rozsądek od nadmiaru słońca, czy może uważają, że nie zrobili nic złego. Koniec końców ich zachowanie doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Grupa wypoczywających nad morzem ludzi zauważyła w wodzie małego delfina i nie dała mu spokoju, dopóki każdy nie zrobił sobie pamiątkowego selfie. Niestety, delfin nie przeżył tej zabawy.

Do przykrego zdarzenia doszło 11 sierpnia na plaży w hiszpańskiej Andaluzji. Grupa wczasowiczów zauważyła delfina, wyciągnęła go z wody i zaczęła się z nim fotografować. Zainterweniowała straż morska, niestety - było już za późno. Wystarczyło kilkanaście minut, by doprowadzić do śmierci zwierzęcia za garść lajków w mediach społecznościowych.

Śmierć delfina badana. Decydujący mógł być stres

Osaczony delfin był bardzo młodym przedstawicielem swojego gatunku. Najprawdopodobniej wciąż był karmiony przez matkę. Być może turystom wydał się przez to jeszcze bardziej słodszy... Tymczasem właśnie jego wiek mógł zdecydować o szybkiej śmierci. Rzecznik prasowy organizacji Equinac, która zajmuje się ochroną zwierząt, powiedział, że tak mały delfin miał bez matki minimalne szanse na przeżycie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie Equinac poinformowała o zdarzeniu na swoim Facebooku.

- Chociaż nie było wielkich szans, żeby go uratować, gdybyśmy mieli szansę, próbowalibyśmy to zrobić. Tłum, który otoczył to zwierzę, spowodował dodatkowy szok i niewydolność krążeniowo-oddechową - napisali przedstawiciele organizacji w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu

2. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście

Fotografie, które opublikował Equinac, przedstawiają naprawdę przykry widok. Turyści niosą zwierzę, ściskają je, uniemożliwiając przestraszonemu delfinowi oddychanie. Organizacja zarzuca turystom spowodowanie śmierci stworzenia poprzez narażenie go na bardzo stresującą sytuację. Odbędzie się sekcja zwłok delfina, która pomoże ustalić konkretną przyczynę jego śmierci.

Źródło: Facebook/ Equinac

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  2. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  3. 6-miesięczna Zosia miała już wyjść ze szpitala. Znienacka doszło do natychmiastowego wstrząsu, nie miała szans
  4. Lokaj za 10 tys. funtów zdradził sekret księżnej Diany. Cierpiała na okropną chorobę
  5. Kompromitująca wpadka Martyny Wojciechowskiej. Fani doszli do prawdy, rozpętała się burza

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu