Chciała tylko odpocząć nad morzem. Zmarła po kąpieli w Bałtyku

Chciała tylko odpocząć nad morzem. Zmarła po kąpieli w Bałtyku Źródło: Unsplash/ Rodion Kutsaev

Wakacje nad Bałtykiem zakończyły się tragedią. Po kąpieli w morzu zmarła starsza kobieta. Przyczyny śmierci są zaskakujące, to pierwszy tego typu przypadek w tym miejscu.

Wakacje spędzane nad wodą wymagają szczególnej ostrożności - zawsze apeluje o to policja czy służby medyczne. Woda potrafi być bardzo zdradziecka. Spokojna tafla jeziora może być pozorna i kryć w sobie niebezpieczeństwa. Dlatego w nieznanych miejscach należy zachować szczególną ostrożność i nie ryzykować, a przenigdy - nawet w zaufanych wodach - nie można pływać po zażyciu alkoholu. Problem w tym, że można stosować wszelkie zasady ostrożności, a i tak paść ofiarą niebezpieczeństw z otchłani. To przydarzyło się wczasowiczce po kąpieli w Bałtyku.

Wakacje nad Bałtykiem z tragedią w tle

Starsza kobieta zmarła, a przyczyną zgonu była kąpiel w Bałtyku. Nie chodziło jednak o utonięcie - wczasowiczka miała nieszczęście zarazić się bakterią, która znajdowała się w morskiej wodzie. O tragedii poinformowały niemieckie media. Ofiara pochodziła z Meklemburgii-Pomorza Przedniego, a tragiczna kąpiel była dla niej częścią wypoczynku. 

Póki co, nie wiadomo gdzie dokładnie doszło do tragicznego w skutkach zarażenia. Urzędnicy zasłaniają się ochroną danych osobowych, lecz ta informacja powinna zostać wkrótce przekazana, ponieważ przypadek jest bardzo niepokojący. To pierwsza odnotowana śmierć wskutek zarażenia groźną bakterią w bałtyckich morzach. 

Groźna bakteria w Morzu Bałtyckim

Zmarła kobieta zaraziła się podczas kąpieli bakterią należącą do rodziny przecinkowców, dokładnie - mięsożerną vibrio vulnificus. Efektem zarażenia mogą być problemy żołądkowo-jelitowe, utrata kończyn i - jak w tym przypadku - śmierć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, był to czwarty przypadek zarażenia tą bakterią w Niemczech, lecz pierwszy zakończony śmiercią. Podejrzewa się, że ofiara należała do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania z powodu jej obniżonej odporności. Po zachorowaniu dochodzi do zapalenia jelit, a następnie - sepsy. Ryzyko śmierci wynosi aż 25 procent.

Dzisiaj grzeje: 1. To był najbardziej szokujący odcinek "Świata według Kiepskich". Fani zamarli
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

Bakterią vibro vulnificus można zarazić się przez połknięcie zarażonej wody, groźne są także nawet niewielkie rany czy odrapania na ciele, przez które może ona trafić do krwi. Groźną bakterię można spotkać w różnych wodach - morzach, oceanach, jeziorach i rzekach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom. U boku 12-latki stał 65-letni mężczyzna
  4. Kuchciński wcale nie zamierzał podać się do dymisji. Znamy szokujące kulisy jego odejścia, Kaczyński w tle
  5. Przyłapana na gorącym uczynku. Siostra pokazała jej kłamstwo w internecie

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News