Dzieci doprowadzają już turystów do furii. Sikanie do wody to niestety najmniejszy problem

Dzieci doprowadzają już turystów do furii. Sikanie do wody to niestety najmniejszy problem Źródło: pixabay.com/parassseth

Wakacje kojarzą się z czasem wypoczynku i całkowitego relaksu, a także pozwalają naładować baterie na kolejne życiowe wyzwania. Często tę piękną wizję niszczą jednak dzieci, niekoniecznie własne, które pozwalają sobie zdecydowanie na zbyt wiele.

Wakacje wyczekiwane z niecierpliwością mogą nas niestety czasem kompletnie rozczarować - niedobre jedzenie w hotelu, brzydka pogoda lub niesforne dzieci, które mogą napsuć nerwów bardziej, niż denerwujący szef w pracy. To, co przeżywają turyści w okresie wakacyjnym, to czasem prawdziwy koszmar, a wszystko przez niegrzeczne pociechy, które pozwalają sobie na coraz więcej.

Wakacje nad morzem często upływają pod znakiem nagich dzieci sikających do wody

Pani Agnieszka z Torunia opowiada, jak minął jej urlop nad polskim morzem. Biegające naokoło małe dzieci, często bez majteczek, obsypujące piaskiem osoby wysmarowane olejkiem, rzucające zabawkami i piłkami gdzie popadnie - czasem nawet na złość. Z takim obrazkiem spotyka się niestety wielu, problemem jednak jest również to, że po zwróceniu uwagi, rodzice strasznie się oburzają i atakują upominających. Przez takie sytuacje dszło do tego, że gdy na plaży pojawia się zbyt wiele dzieci, to pani Agnieszka natychmiast z niej schodzi.

- Szczytem było dla mnie, gdy zobaczyłam, jak mama chłopca ściąga mu kąpielówki i pozwala wysikać się do morza stojąc na brzegu. Ręce mi opadły - opowiada inna z turystek, będąc w szoku.

Okazuje się jednak, że to wierzchołek góry lodowej.

- To jest nic. Rok temu, na innej plaży mama wysadziła dziecko na plaży tuż przy wydmach, żeby zrobiło kupę, po czym przysypała ją piaskiem. Nie wytrzymałam, zwróciłam jej uwagę, na co usłyszałam, że co miała zrobić, skoro toaleta daleko. Po tych słowach poszła umyć dziecku tyłek w morzu. Kupa na plaży? Jak przyznają turyści normą są pieluchy z pełną zawartością, które leżą przy parawanach - wtóruje jej kolejna, nie zgadzając się, by dzieci wypróżniały się do morza i w piasek.

Jest przekonana, że powinno być więcej toalet, a nieczystości natychmiast powinny być wyrzucane do jednego z wielu koszy.

Nawet w hotelach i restauracjach nie ma spokoju

Ostatnio hitem stał się wpis kobiety, która chwaliła się, czego "dokonał" jej 3-letni syn. Tłuczenie popielniczek, talerzy, rzucanie w gości butami, jedzeniem i robienie kilkakrotnie "dwójki" do basenu nie powinno być powodem do chwalenia się, jednak takie zachowania nie są rzadkością. Dzieci niszczą mienie hoteli i restauracji, krzyczą, bo często nie mogą się zdecydować co chcą, a zajęci sobą rodzice nie poświęcają im zbytniej uwagi, przez co cierpią pozostali goście.

Na nadmorskich deptakach dzieci również pokazują, na co je stać. Rzucanie lodów i innego jedzenia gdzie popadnie lub nawet w inne osoby, leżenie na chodniku i płakanie z powodu niedostania figurki czy maskotki, a gdy rodzice chcą je czymś zająć coraz częściej dochodzi do tragedii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hitem od lat są gokarty. Rodzice aby mieć chwilę spokoju od marudnego dziecka, chętnie spełniają tę zachciankę, nie pilnując pociechy, co często kończy się wjeżdżaniem w ludzi i posiniaczonymi nogami turystów.

Aby zaspokoić potrzeby wczasowiczów, którzy chcą wypocząć bez natknięcia się na dzieci w hotelowym lobby i w basenie, powstaje coraz więcej ośrodków tylko dla osób dorosłych. Dzieci nie mają tam wstępu, co spotyka się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Tyle bez ściemy zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla. Pospadacie z krzeseł
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Tragiczne wakacje bohaterki "Barw szczęścia". Zarażenie śmiertelną chorobą i problem z powrotem do Polski
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News