Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki

Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki Źródło: Pixabay/Frank Winkler [zdj. poglądowe]

Wielu turystów postanowiło spędzić wakacje nad jeziorem Rusałka. W pewnym momencie z wody wyłoniły się fragmenty nagrobków. Odkrycie wzbudziło zainteresowanie opiekuna zabytków, który postanowił zająć się sprawą. W jego opinii nagrobki związane są z dość tajemniczą historią miejsca.

W wakacje nikt nie spodziewał się doświadczyć tak dziwnej sytuacji. Kąpiący się w Rusałce wczasowicze w pewnym momencie zauważyli, że z wody wystają dziwne betonowe fragmenty - prawdopodobnie nagrobków. Zaczęto się zastanawiać do kogo należą. Na pytanie odpowiedział dopiero miejscowy opiekun zabytków.

W wakacje turyści postanowili spędzić trochę czasu nad jeziorem Rusałka. Przypadkiem dokonali ciekawego odkrycia

Adam Suwart z Poznania otrzymał telefon od zaniepokojonych turystów, którzy postanowili powiadomić Społecznego Opiekuna Zabytków o dość nietypowym odkryciu. Wczasowicze zauważyli, jak z jeziora wyłaniają się fragmenty betonowych nagrobków, których wcześniej nikt nie zauważył w Rusałce. Poprosili o opinię specjalisty, bowiem najwyraźniej nagrobki te znalazły się w jeziorze już dawno temu, na co wskazywał ich stan, a także sposób, w jaki zostały wykonany. Tylko ekspert byłby w stanie rozwikłać ciekawą zagadkę.

 - Udałem się na miejsce i stwierdziłem wyłącznie po obejrzeniu okolicy, że znajdują się tam prawdopodobnie co najmniej dwa fragmenty nagrobków lub innych elementów architektonicznych - stwierdził Suwart w rozmowie z "Faktem".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według niego nagrobki stanowiły niegdyś dno jeziora. Zbiornik natomiast został wybudowany na zlecenie Trzeciej Rzeszy - jeszcze podczas drugiej wojny światowej. Do jego budowy wykorzystano właśnie znajdujące się nieopodal nagrobki. Część z nich należała do Żydów.

To wzbudziło w turystach niepokój, a niektórych zupełnie zniechęciło do kąpania się w Rusałce. Turyści, mając świadomość, że kąpią się w jeziorze wybudowanym przez hitlerowskich żołnierzy, postanowili, że nie będą wypoczywać w miejscu owianym tak straszną historią.

Fot. Społeczny Opiekun Zabytków

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu