Podszedł do rzeźby kobiety i zrobił piorunującą rzecz. Nie wiedział, że jest nagrywany

Podszedł do rzeźby kobiety i zrobił piorunującą rzecz. Nie wiedział, że jest nagrywany Źródło: YouTube La Repubblica

Wakacje są czasem, który większość osób przeznacza na odpoczynek. Niektórzy kochają wylegiwanie się na plaży i zażywanie kąpieli słonecznych. Inni decydują się na aktywny wypoczynek z dreszczem adrenaliny. Nie brakuje także miłośników sztuki, którzy wykorzystują wizytę w obcym kraju do zapoznania się z tamtejszym dziedzictwem kulturowym.

Wakacje nie będą z pewnością miłym wspomnieniem dla mieszkańca Austrii, który zdecydował się na urlop w malowniczym Possagno we Włoszech. Niewielka miejscowość w prowincji Treviso słynie z wybitnego obywatela sprzed lat. To właśnie tam w osiemnastym wieku urodził się wybitny rzeźbiarz, malarz i architekt, Antonio Canova. Jego prace do dziś można oglądać w lokalnym muzeum Museo Gypsotheca Antonio Canova, do którego wybrał się 50-letni obywatel Austrii. Turysta zainteresował się gipsowym odlewem posągu siostry Napoleona Bonaparte, Pauliny Bonaparte. 

Wakacje we Włoszech będą traumatycznym wspomnieniem dla Austriaka

Piękny pomnik ulubionej siostry cesarza Napoleona liczy sobie ponad dwieście lat. 31 lipca bieżącego roku doszło do uszkodzenia cennego eksponatu. Turysta, który pozował do zdjęcia z dziełem sztuki, przypadkiem odłamał rzeźbie trzy palce u stopy. Z nagrania, które pojawiło się w internecie, wynika, że mężczyzna usiadł na posągu. Gips nie wytrzymał jego ciężaru. Austriak, który dopuścił się aktu wandalizmu, w panice opuścił budynek muzeum w Possagno. Myślał, że wybryk ujdzie mu na sucho. Nie wiedział, że jest nagrywany. Film z monitoringu został opublikowany na YouTube przez kanał "La Repubblica".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawca zapomniał także, że ze względu na panującą pandemię koronawirusa wszyscy goście, którzy chcą obejrzeć eksponaty zgromadzone w muzeum, muszą podać obsłudze swoje dane osobowe. Nakaz ten ma na celu ułatwienie identyfikacji gości w wypadku pojawienia się ogniska choroby. Właśnie dzięki rejestrowi obsługa obiektu szybko odnalazła turystę, który zniszczył oryginalny odlew gipsowy, na podstawie którego Antonio Canova wyrzeźbił marmurowy posąg znajdujący się w Galerii Borghese w Rzymie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci
2. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Jak podają media, nagranie z monitoringu i dane osobowe pozostawione przy recepcji pozwoliły włoskiej policji na zidentyfikowanie 50-letniego Austriaka. Kiedy funkcjonariusze skontaktowali się z kobietą, która wpisała do księgi gości siebie i męża, ta rozpłakała się i przyznała, że to jej partner jest winowajcą. Turysta potwierdził jej słowa i wyraził swój żal z powodu niefrasobliwego występku. Urlopowicz chce zapłacić za wyrządzone przez siebie szkody. Sąd w Treviso rozważa postawienie mu zarzutów. Te wakacje z pewnością będą dla niego niezapomniane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aleksander Kwaśniewski był na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Powiedział kilka słów do mikrofonu
  2. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  3. Porażające nagranie z kościoła. W 22 sekundzie zaczyna się dramat
  4. Pozowała do zdjęć w sukni ślubnej. Nagle w jednej chwili doszło do tragedii
  5. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News