Wakacje z utrudnieniami
Pixabay winterseitler
Irmina Jach - 6 Lipca 2020

Ogromna zmiana dla wszystkich podróżujących. Linie lotnicze wprowadziły najsurowszy jak do tej pory zakaz

Wakacje w tym roku będą wiązały się z dużymi zmianami, z którymi zetknie się wielu podróżujących. Linie lotnicze, które po otwarciu granic powoli przywracają loty zagraniczne, ustalają zasady mające zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Zamknięta, stosunkowo niewielka przestrzeń samolotu, może sprzyjać transmisji patogenu. Z tego powodu wprowadzono najsurowszy jak do tej pory zakaz.

Wakacje będą inne, niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na rzeczywistość w każdej dziedzinie. Turystyka jest sektorem, który ucierpiał najmocniej. Przez wiele tygodni loty międzynarodowe były zawieszone. Kwarantanna odbiła się także na finansach hotelów, kurortów i pensjonatów wypoczynkowych. W internecie pojawiają się liczne fotografie paragonów za obiad czy wypożyczenie leżaków, na których widnieją oszałamiające kwoty. To jednak nie wszystko. Turyści, którzy planują wakacje zagraniczne, muszą być świadomi tego, że zmieniły się także zasady lotów. Nowe, bardzo surowe przepisy mogą szokować. Linie lotnicze tłumaczą, że obostrzenia mają na celu zminimalizowanie zagrożenia.

Córka pies nagranie zabawyMama nie mogła uwierzyć, co pies robi z ich małą córeczką. Nagranie zachwyciło miliony osób, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Wakacje z nowymi zasadami sanitarnymi

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways bardzo poważnie podeszły do kwestii bezpieczeństwa swoich pasażerów. Na pokładach samolotów należących do firmy obowiązywać będą naprawdę surowe reguły. Niedawno opublikowano informacje dotyczące podróżowania w dobie pandemii, z których dowiadujemy się, że każdy klient Qatar Airways przy wejściu do samolotu otrzyma ulotki oraz specjalny zestaw ochronny. W skład pakietu wejdą: maseczki ochronne, przyłbice, środki do higieny rąk i jednorazowe rękawiczki. Przewidziano dwa rozmiary zabezpieczeń - dziecięce i dla osób dorosłych. Zwolnione z konieczności zasłaniania twarzy zostaną tylko niemowlęta, które nie ukończyły drugiego roku życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Bogumiła Wander - przykre informacjeBogumiła Wander była legendą telewizji. Dzisiaj bardzo cierpi, wyjątkowo przykre informacjeCzytaj dalej

Ze stanowiska linii wynika, że konieczność założenia maseczki oraz przyłbicy będzie obowiązywała w klasie ekonomicznej. Pasażerowie będą mogli zdejmować osłony tylko w momencie spożywania posiłków. Większa swoboda przewidziana została w klasie biznes, gdyż pasażerowie mają więcej przestrzeni, która umożliwia zachowanie niezbędnego społecznego. Wyjątki nie obowiązują podczas wchodzenia na podkład - każdy podróżujący bezwzględnie musi mieć podwójne zabezpieczenie twarzy. Osoby, które nie zastosują się do nakazu, nie zostaną wpuszczone do samolotu. Dzięki temu podróż na wakacje ma być bezpieczna.

- Wprowadzając wspomniane dodatkowe środki bezpieczeństwa i higieny na pokładzie, nasi klienci mogą polegać na nas i naszej zaawansowanej wiedzy, która pomaga nam bezpiecznie przetransportować ich do miejsca przeznaczenia - poinformował dyrektor generalny Grupy Qatar Airways, Akbar Al Baker.

Dzisiaj grzeje:

1. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka Polaków jesienią. Nie ma dobrych wiadomości

2. Większość osób wyrzuca skórkę od banana. Duży błąd, ponieważ można ją wspaniale wykorzystać

Qatar Airways zadbał także o swoich pracowników. Cała załoga będzie zobowiązana do noszenia jednorazowych fartuchów, googli, maseczek ochronnych oraz jednorazowych rękawiczek. Nowe zasady zaczną obowiązywać lada dzień. 1 lipca linie lotnicze ponownie uruchomiły jedenaście połączeń. Do połowy lipca planuje się reaktywację łącznie sześćdziesięciu pięciu lotów.

Podobny reżim epidemiologiczny będzie obowiązywał także w samolotach należących do innych przewoźników. Już dziś wiemy, że załoga respektuje nowy regulamin i nie robi wyjątków w kwestiach bezpieczeństwa. Przed kilkoma dniami mężczyzna, który odmówił noszenia maseczki na podkładzie samolotu linii American Airlines, został ukarany czasowym zakazem lotów z tym przewoźnikiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej pochwaliła się figurą. Gorące zdjęcie, co za uroda (FOTO)
  3. Kasia Skrzynecka pokazała zdjęcie 8-letniej córki. Dorobiła jej sztuczne „kwiatowe” rzęsy 2 razy większe od swoich
  4. Masz stary dowód osobisty? Lepiej dokładnie go przejrzeć, jedna rzecz pozwala zgarnąć duże pieniądze
  5. Dramat Justyny Kowalczyk, żywioły uderzyły w jej rodzinną miejscowość. Widok przyprawił ją o ciarki
  6. Przykre doniesienia o Beacie Kozidrak. Nic już nie da się zrobić, kulisy są wstrząsające. Powiedziała za dużo?

.Zdjęcia Anny Przybylskiej z ostatnich dni życia trafiły do sieci. Przedostatnie jest wyjątkowo wzruszająceCzytaj dalej

Źródło: National Geographic

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News