Ważna zmiana rządu wprowadzona na same wakacje. Zwłaszcza jedna grupa będzie mieć powody do złości

Ważna zmiana rządu wprowadzona na same wakacje. Zwłaszcza jedna grupa będzie mieć powody do złości Źródło: Jan BIELECKI/East News

Wakacje nie dla każdego? Rząd zdecydował się na wprowadzenie na okres letni zmian, które szczególnie uderzą w jedną grupę zawodową. Pracownicy nie będą w stanie wykorzystać swoich urlopów. Rodzice się cieszą, a zatrudnieni są oburzeni.

Wakacje w tym roku nie będą czasem odpoczynku dla wszystkich. Jedna z grup zawodowych zostanie wyjątkowo poszkodowana nowym rozporządzeniem rządu, w związku z którym niemożliwe będzie odbycie urlopu. Pracownicy są oburzeni odebraniem im możliwości odpoczynku. Z kolei rodzice są zadowoleni z tego powodu, ponieważ będą mieli możliwość posłania swoich dzieci do przedszkoli. 

Wakacje nie dla wszystkich? Nowe rozporządzenie rządu

Pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian, które wielu pracownikom są bardzo nie na rękę. Władze miast wydały rozporządzenie o tym, że w przedszkolach nie będzie trybu dyżurowego jak dotychczas. Do tej pory, dzięki działaniu wspomnianego trybu, pracownicy mieli szansę na wykorzystanie swoich urlopów w ramach przerwy. Teraz nie będzie to możliwe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Decyzja o normalnym działaniu przedszkoli podczas okresu wakacyjnego zapadła już w takich miastach jak: Warszawa, Kielce, Radom, Bydgoszcz czy Opole. Rodzice są zadowoleni z rozwiązania, ponieważ będą mieli możliwość posłania swoich pociech do przedszkola. Przedstawiciele władz podkreślają, że decyzja jest podyktowana chęcią zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom, co byłoby bardzo trudnym zadaniem przy przenoszeniu dzieci od jednego przedszkola do drugiego. 

- Z dnia na dzień pozbawiono nas możliwości skorzystania z urlopu. Ja już kilka miesięcy temu wykupiłam wyjazd wakacyjny. Teraz musiałam powiedzieć córce, że niestety nigdzie nie pojedziemy, bo muszę pracować, chociaż na obecną chwilę mam do odebrania 32 dni wolnego - podkreśla jedna z nauczycielek wychowania przedszkolnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Michała Szpaka zmarła po ciężkiej i bolesnej chorobie. Niedługo po jej śmierci zrobił niewyobrażalną rzecz, porusza nawet po latach

2. Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług

Pracownicy są oburzeni sytuacją, bo choć teoretycznie mają możliwość wykorzystania urlopu od 14 sierpnia, praktycznie nie będzie to do końca możliwe. Nauczyciele przedszkolni zazwyczaj właśnie w tym czasie zaczynają pracę. Przedszkola wymagają odpowiedniego przygotowania, jak narady, spotkania z wydawnictwami czy przygotowanie dekoracji. Wszystkie te obowiązki spoczywają na nauczycielach, którzy są przytłoczeni natłokiem obowiązków. Odebranie im możliwości wykorzystania przysługujących im urlopów było dodatkowym bolesnym ciosem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  3. Rząd już w wakacje wprowadzi nowe, rygorystyczne przepisy. Wielu Polaków będzie musiało bardzo uważać
  4. Dziecko patrzy na psa i zanosi się śmiechem. Po chwili wszystko idzie nie tak, nagranie zwala z nóg
  5. Skandaliczny apel Rydzyka do mediów. Obok stał biskup oskarżony o tuszowanie pedofilii w Kościele
  6. Aktor „Klanu” ma już tylko jedną prośbę. Sam nie jest w stanie walczyć ze śmiertelną chorobą

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News