Specjalny komunikat MEN. Wakacje rozpoczną się wcześniej, jest oficjalna data

Specjalny komunikat MEN. Wakacje rozpoczną się wcześniej, jest oficjalna data Źródło: Flickr/Krzysztof Pędrys

Wakacje w tym roku zaczną się wcześniej? Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) wydało specjalny komunikat, w którym poinformowało o zmianie terminu rozpoczęcia ferii letnich. Uczniowie już zacierają ręce na wcześniejsze wolne.

Wakacje w tym roku będą nieco dłuższe. Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Zawierciu zapowiedział, że można by zmienić termin rozpoczęcia się wakacji letnich ze względu na to, jak w tym roku wypada święto Bożego Ciała. Premier chciałby, żeby termin był bardziej praktyczny i wygodny dla uczniów.

Wakacje w tym roku będą wcześniej? Premier zapowiada zmianę

Polityk przedstawił wizję, która na pewno bardzo spodoba się wszystkim uczniom.

- Czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne - powiedział Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania w Zawierciu.

Premier przyznał, że chciałby, aby termin rozpoczęcia tegorocznych wakacji był bardziej praktyczny i oszczędził uczniom i nauczycielom zbędnych dojazdów. Powodem zmiany terminu było Boże Ciało, święto ustawowo wolne od pracy, które wypadało w czwartek 20 czerwca.

Z początku zakończenie roku miało być dzień po dniu świątecznym, jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z premierem zauważyło, że dochodzi do sytuacji, gdzie uczniowie dzień po wolnym dniu, muszą wracać do szkoły na samą uroczystość zakończenia roku.

- Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo edukacji potwierdziło zapowiedź premiera na swoim Twitterze. Zamieszczono komunikat, w którym poinformowano, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 19 czerwca, czyli dwa dni wcześniej niż planowano.

Nowe rozporządzenie może zmienić termin rozpoczęcia wakacji nie tylko w tym roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W projekcie zmiany tegorocznej daty rozpoczęcia ferii letnich dodano nowe zapisy, które mogą wpłynąć na termin rozpoczęcia się wakacji w przyszłych latach.

- Jeżeli dzień bezpośrednio poprzedzający najbliższy piątek po dniu 20 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w środę poprzedzającą ten dzień ustawowo wolny od pracy - czytamy w rozporządzeniu.

- Ferie letnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a [...] w piątek następujący po dniu ustawowo wolnym od pracy, i kończą się z dniem 31 sierpnia - głosi drugi punkt ogłoszenia MEN.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: RadioZet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu