Wakacje w tym roku będą wyglądać zupełnie inaczej
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Agata Jaroszewska - 5 Maja 2020

Polacy będą rozczarowani. Ujawniono, jak będą wyglądać wakacje

Wakacje w tym roku wyglądać będą zupełnie inaczej niż w naszych planach. Branża turystyczna jest prawdopodobnie najmocniej cierpiącą odnogą gospodarki w związku z epidemią koronawirusa. Trend ten nie dotyczy tylko polskiego rynku, biura turystyczne upadają na całym świecie, a tegoroczne wakacje nie pozwolą im raczej na odbicie się od finansowego dna. Wywiadu udzielił ostatnio wiceprezes biura podróży Itaka, a jego słowa mogą rozczarować wielu Polaków.

Wakacje 2020 miały być niezapomniane, ale w zupełnie inny sposób. Niestety, wczasy które zaplanowaliśmy, trzeba było odwołać, i nie zapowiada się, że w tym roku będziemy mieli jeszcze możliwość dalekich podróży.

Emerytury ulegną zmianieOgromne zmiany dla seniorów, na emeryturę będzie można iść po 53. roku życia. Duda już podpisałCzytaj dalej

Wakacje będą zupełnie inne niż do tej pory

Wakacje to czas w roku, na który czekamy przez większość czasu. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wiele naszych planów, jednak najbardziej zmartwieni są pracownicy branży turystycznej. Dla nas to jedynie rezygnacja z wyjazdu, a dla wielu biur podróży to brak jakiegokolwiek zarobku. Wywiadu portalowi BusinessInsider udzielił Piotr Henicz, wiceprezes i współwłaściciel biura podróży Itaka. Jego słowa rozczarują Polaków, zdradził jak według niego wyglądać będą tegoroczne wakacje.

- "Najdziwniejsze wakacje w historii" to bardzo trafne określenie, bo nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ogrom pytań, jak te wakacje tak naprawdę będą wyglądać - mówił w rozmowie z dziennikarką Natalią Szewczak. Wyjaśnił również, dlaczego to właściwe słowa do opisu obecnej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

mięsoNie zauważył, że je niedogotowaną wieprzowinę. Największy błąd życia, oto, co znaleziono w jego mózguCzytaj dalej

Mnóstwo niewiadomych

- Trudno, aby prowadząc biuro podróży, przygotowując się do sezonu i mając w planie obsłużenie miliona turystów, nie znać równocześnie odpowiedzi na takie pytania jak: kiedy zostanie zniesiona kwarantanna, kiedy skończy się izolacja, kiedy zostaną otwarte lotniska i granice - powiedział wiceprezes Itaki.

- Widać, że turyści w obawie o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i w związku z dużą liczbą niewiadomych, decydują się częściej na jeszcze bardziej odległe terminy - przeczytać możemy w wywiadzie BusinessInsider. Pojawiają się plany strategii biura w stosunku do tegorocznych wakacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Smutne, mama ujawniła, co siostry robiły z Kacperkiem. Ciężko powstrzymać łzy

2. Wiceminister Zdrowia ostrzega nas wszystkich. Wyjawiono prawdę, na temat maseczek ochronnych

Zmiany są konieczne

- Jeżeli izolacja ma dłużej trwać i mamy funkcjonować w tej "nowej normalności", a wszystko na to wskazuje, to będziemy potrzebować innego rodzaju odpoczynku i spokoju. Pod te potrzeby przygotowujemy naszą ofert - podkreśla w rozmowie Piotr Henicz. W rozmowie z dziennikarką wiceprezes Itaki przyznaje, że według prognoz Polacy wybiorą lokalne cele podróży i będą szukać małych i kameralnych pensjonatów.

- Turystyka krajowa to tylko nasza działalność dodatkowa, przede wszystkim w celu utrzymania relacji z klientami. [...] Jest wielce prawdopodobne, że dużej części tych klientów nie będzie stać na to, na co było stać do tej pory - tegoroczne prognozy wakacyjne prezentowane przez współzałożyciela Itaki nie są więc zbyt optymistyczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  2. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  3. Teściowa Małgorzaty Rozenek w końcu przerwała milczenie. Zdradziła całą prawdę
  4. Kasia Kowalska przekazała nowe fakty o zdrowiu córki. Nie jest dobrze
  5. W sieci pojawiło się nagranie z dużego polskiego szpitala. Sceny jeżą włosy na głowie, tak postępują z chorymi na COVID-19
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Źródło: BusinessInsider

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News