Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni Źródło: Etienne Girardet Unsplash.com

Wakacje miały dać upragniony relaks i pomóc w naładowaniu baterii na resztę roku. Niestety tegoroczny wypoczynek przebiega na zupełnie innych warunkach niż dotychczas. Grupa osób, która spędzała wspólnie urlop nad Morzem Bałtyckim wróciła do domu zakażona koronawirusem. Sanepid potwierdził, że mamy do czynienia z nowym ogniskiem.

Wakacje spędzali w Trójmieście i to zapewne właśnie tam doszło do zakażenia. Koronawirus w Polsce codziennie odnotowywany jest u nowych pacjentów, którzy otrzymali pozytywny wynik badania laboratoryjnego. Niestety na Mazowszu pojawiło się kolejne ognisko, a wszystkiemu winny jest wspólny wyjazd.

Wakacje sprzyjają wzroście liczby zakażeń

Wakacje to czas, gdy większość nas zdecydowanie się rozluźnia i wiele osób w tym czasie zapomina o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w związku z szalejącą na świecie pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wysoka temperatura oraz słońce nie sprawiły, że koronawirus zaprzestał rozprzestrzeniania się między ludźmi i idealnym potwierdzeniem tych słów są dane codziennie przekazywane przez resort zdrowia. Od kilku dni liczba pacjentów drastycznie wzrosła i możliwe, że w związku z wykryciem nowego ogniska na Mazowszu, następny raport również będzie obfitował w nowe przypadki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu

Jak przekazała Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej, sytuacja jest jasna. Zakażenia wykryte u konkretnej grupy ludzi to wynik tego, że spędzali oni nad morzem wspólnie wakacje. Według ustaleń podawanych przez Radio Zet ludzie ci korzystali z pięknej pogody w Trójmieście w okresie od 23 do 26 lipca. 

- Mamy do czynienia z ogniskiem związanym z powrotem z wakacji - mówiła rzeczniczka w rozmowie z Radiem Kolor cytowanej przez Radio Zet. Czy już niedługo można spodziewać się kolejnego tego typu sytuacji? Wakacje mogą okazać się pułapką, w czasie której sporo osób zrezygnuje z zasłaniania ust oraz nosa czy utrzymywania bezpiecznego dystansu. W przypadku najnowszego mazowieckiego ogniska znana jest liczba osób znajdujących się pod lupą urzędników.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

2. Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

Pułtusk został objęty nadzorem epidemiologicznym

Pułtusk, bo to właśnie tam odnotowano zakażenia u wczasowiczów spędzających razem wakacje, objęty jest dochodzeniem epidemiologicznym. Według oficjalnych informacji na tę chwilę wirusa potwierdzono u 8 osób, ale aż 30 zostało skierowanych na obowiązkową kwarantannę. Radio Zet podaje, że kolejnych 40 mieszkańców zostało objętych nadzorem. Przypominamy, że to właśnie w Trójmieście, a dokładniej w Gdyni, potwierdzono zakażenie u pracownicy jednej z popularnych restauracji. Tamtejszy sanepid wciąż poszukuje gości odwiedzających lokal.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: polski piłkarz nie żyje, znaleziono jego ciało
  2. Skandal na pogrzebie malutkiego dziecka w Polsce. Wziął do ręki piłę, zrobił okropną rzecz
  3. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  4. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  5. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News