Gwiazdorowi Polsatu puściły nerwy na wakacjach z polskimi wczasowiczami. "To jak nowotwór oczu"

Gwiazdorowi Polsatu puściły nerwy na wakacjach z polskimi wczasowiczami. "To jak nowotwór oczu" Źródło: Facebook/Grzegorz Łapanowski

Wakacje nad polskim morzem dla wielu osób są wymarzonym relaksem. Coraz więcej wczasowiczów narzeka jednak na klimat polskich kurortów. Gwiazdorowi Polsatu puściły nerwy podczas wypowiedzi na ten temat.

Wakacje nad Bałtykiem, to wciąż najpopularniejszy sposób spędzania letniego czasu przez Polaków. Wiele osób własnie w taki sposób widzi swój wymarzony i wyczekany urlop. Ostatnio o swoim pobycie w nadmorskim kurorcie opowiedział gwiazdor Polsatu. Jego słowa są gorzką refleksją na temat tego typu wakacji. 

Wakacje w nadmorskim kurorcie oczami gwiazdora Polsatu

Wakacje nad polskim morzem zwykle wiążą się z wylegiwaniem się na plaży, zimnymi kąpielami w Bałtyku i wszechobecnym tłumem turystów. Refleksją o swoim pobycie w nadmorskim kurorcie podzielił się gwiazdor Polsatu, Grzegorz Łapanowski. 

Kucharz i dziennikarz kulinarnych wypowiedział kilka gorzkich słów na temat tego, jak wygląda kultura polskich kurortów nadbałtyckich . Przyznał, że jest to widok bolesny i brzydki. Tym samym dołączył do grona celebrytów, którzy ostro krytykują politykę nadmorskich miejscowości, która jest nastawiona tylko i wyłącznie na zysk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"To jak nowotwór oczu"

Grzegorz Łapanowski znany z występów w programie "Top Chef", a także z udziału w jednej z edycji "Tańca z gwiazdami", wybrał się ostatnio nad polskie morze. To, co zobaczył wstrząsnęło gwiazdorem. 

- Nie wiem gdzie jestem, bo przestrzeń publiczna, zlewa w jeden tandetny, tymczasowy obraz. Niczym tabor targowy, stragan przy stadionie dziesięciolecia, chiński bazar. Regionalizm, architektura, design – to prawie nie istnieje. Jest za to Pepko, Polo Market, Żabka, Biedronka i Netto. Jest jakaś niekończąca się ilość piwa w puszcze i plastiku, frytek, ryby nie wiem skąd i totalny architektoniczny chaos. To jak nowotwór oczu, upadek urbanizmu, kataklizm architektury i ugór kultury - napisał w obszernym poście na swoim Facebooku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
2. Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rządu

Jest przerażony tym, że nadmorskie kurorty zmieniły się w coś tak potwornego. Mówi, że jest to przykład dyktatury taniości i wszechogarniającego dążenia do mnożenia zysków kosztem jakości. Ostro krytykuje wszechobecność tandety i plastiku, który rujnuje naszą planetę. Według gwiazdora Polsatu należy zmienić mentalność polskich turystów i tylko na drodze edukacji można wprowadzić jakiekolwiek zmiany w tym nadmorskim biznesie. Do swojego wpisu dodał również kilka wymownych zdjęć, które obrazują cały ten chaos i przepych, który dla wielu osób gwarantuje udane wakacje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Polsat poinformował o koszmarnych wydarzeniach za granicą. 9 osób zamordowanych, 26 rannych
  4. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  5. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

Źródło: Facebook/Grzegorz Łapanowski

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News