Umarła po kąpieli w Morzu Bałtyckim. Wszystko przez wyjątkowo groźną bakterię w wodzie

Umarła po kąpieli w Morzu Bałtyckim. Wszystko przez wyjątkowo groźną bakterię w wodzie Źródło: Unsplash/David Paschke

Wakacje najczęściej związane są z wypoczynkiem nad akwenami. Ta kobieta zmarła po swojej kąpieli w Morzu Bałtyckim. Przyczyną jej śmierci był kontakt z wyjątkowo groźną bakterią.

Wakacje są czasem, w którym bardzo chętnie korzystamy z możliwości ochłodzenia się w morzu czy jeziorze, szczególnie w upalne dni. Ta kobieta przypłaciła życiem swoją kąpiel w Morzu Bałtyckim. Zabiła ją niezwykle groźna bakteria znajdująca się w wodzie.

Wakacje zakończone tragedią 

Wakacje tej starszej obywatelki Niemiec zakończyły się tragicznie. Kobieta pochodząca z regionu Meklemburgia-Pomorze Przednie na swoje miejsce wypoczynku wybrała Morze Bałtyckie. Nie wiedziała, że niewinna kąpiel będzie miała takie poważne konsekwencje. 

Jej organizm nie wytrzymał kontaktu z groźną bakterią znajdującą się w wodzie, a turystka zmarła. Ta dramatyczna historia z pewnością zniechęci wiele osób do pływania w polskim morzu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niebezpieczna bakteria w morzu

Kobieta korzystała ze słonecznej pogody i pięknej plaży. W którymś momencie postanowiła ochłodzić się w upalny dzień i wykąpać w morzu. Okazało się, że ta pozornie niewinna decyzja kosztowała Niemkę życie. W trakcie pływania najprawdopodobniej napiła się wody, w której znajdowały się śmiercionośne bakterie Vibrio vulnificus. Mogły się również dostać do organizmu kobiety poprzez uszkodzenia na skórze. Gdy dotarły do układu krwionośnego doszło do zakażenia, a później do śmierci wczasowiczki. 

Państwowy Urząd Zdrowia i Opieki Społecznej w Niemczech na łamach Ostsee-Zeitung wyraźnie podkreśla, że do całej dramatycznej sytuacji doszło dlatego, że starsza kobieta znajdowała się w grupie podwyższonego ryzyka związanego z obniżoną odpornością. Właśnie dlatego bakterie spowodowały takie spustoszenie w ciele Niemki. 

Dzisiaj grzeje: 1.Mąż wyrzucił żonę z domu dla kochanki. Nie spodziewał się jednak tak okrutnej zemsty
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować 

Jak twierdzą specjaliści, bakteria Vibrio vulnificus powszechnie występuje w Zatoce Meksykańskiej. Ostatnio jej obecność coraz częściej wykrywana jest w Europie, w tym w niemieckiej części Bałtyku. Wakacje są czasem beztroski i relaksu, ale nie można zapominać o swoim zdrowiu, a także w miarę możliwości wystrzegać się różnego rodzaju zagrożeń. Zawsze warto zapoznać ze wszelkimi czynnikami ryzyka, jakie czyhają na turystów w danym miejscu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu