PILNE: W Europie nagle eksplodował potężny wulkan!

PILNE: W Europie nagle eksplodował potężny wulkan!

Wakacje we Włoszech mogły skończyć się tragicznie. Doszło do wybuchu wulkanu Stromboli, znajdującego się na Wyspach Liparyjskich. Włosi walczą z żywiołem.

Wakacje na włoskim archipelagu wysp eolskich okazały się wyjątkowo niebezpieczne. Niczego niespodziewający się turyści zostali zaskoczeni przez eksplozję potężnego wulkanu. Włosi liczą ofiary i przygotowują się do powstrzymania niebezpiecznego żywiołu.

 

Wakacje turystów zakłócił wybuch wulkanu

Wyspa Stromboli jest częścią Wysp Liparyjskich (zwanych też eolskimi). Całą powierzchnię wyspy zajmuje wciąż aktywny wulkan o wysokości 900 metrów. To jednak nie odstrasza to turystów, aby spędzać tam wakacje. Niestety w tym roku, doszło do tragedii. Z wnętrza góry można było usłyszeć eksplozję, następnie ze szczytu zaczął wydobywać się gęsty dym. Chwilę później na turystów spadł deszcz wulkanicznych skał - lapili. Gorące skały wywołały pożary na wyspie. Wszyscy plażowicze zaczęli panicznie uciekać do morza.

Niestety, nie obeszło się bez ofiar śmiertelnych. Jak poinformował burmistrz Wysp Liparyjskich, ofiarą wulkanu padł turysta. O śmiertelnym przypadku poinformował media burmistrz wysp - Marco Giorgianni. Tragicznie zmarły turysta przebywał akurat w miejscu, gdzie góra wulkaniczna wykazywała największą aktywność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wstrząsające relacje turystów: "Był potężny wybuch"

- Był potężny wybuch, usłyszeliśmy huk, a potem podniosła się chmura dymu i palących się okruchów skalnych - relacjonowali turyści, których zdołano ewakuować z miejsca katastrofy naturalnej.

Sztab kryzysowy postawił do pełnej gotowości oddziały lokalnej obrony cywilnej. Straż Przybrzeżna rozpoczęła ewakuację turystów z najbardziej zagrożonych części góry. Aby uniknąć kolejnych ofiar, wydano komunikat o trwających ewakuacjach. Mieszkańcy, którzy chcą opuścić wyspę, mogą skorzystać z łodzi ewakuacyjnych, które zostały przygotowane przez włoskie służby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora. Znaleziono ciało 24-letniej gwiazdy sportu
  2. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  3. Grzegorz W. nie był ojcem 9-miesięcznej Blanki! Porażające informacje
  4. Rydzyk na witrażu. Komiczna instalacja w kościele
  5. Zmarł 2-latek przygnieciony do ściany i zmiażdżony. Tragiczne informacje Polsatu
  6. Ojciec przywiązał 6-latka łańcuchem do drzwi. Ale najgorsze są jego tłumaczenia
  7. Makabryczne sceny w Biedronce. Policjanci pobili staruszkę, teraz usłyszeli wyrok

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News