Katastrofalne doniesienia z Polski z ostatniej chwili. Nie żyje 12 osób, ciężko rannych 100

Katastrofalne doniesienia z Polski z ostatniej chwili. Nie żyje 12 osób, ciężko rannych 100 Źródło: youtube.pl/innatelewizja

Wakacje trwają w najlepsze, jednak ten okres dla policji, ratowników medycznych i strażaków oznacza większą liczbę incydentów nie tylko na drogach, ale też nad akwenami. Niestety, najnowsze doniesienia przyprawiają o dreszcze, nie żyje 12 osób, a 100 kolejnych jest ciężko rannych.

Służby apelują o rozwagę, ostrożność i czujność. W wakacje odnotowuje się wzmożoną liczbę wypadków, nie brakuje ofiar śmiertelnych i ciężko rannych. Mamy kolejne doniesienia z ostatnich godzin odnośnie tragedii w Polsce.

Wakacje pod znakiem wypadków i utonięć

Ratownicy WOPR oraz ratownicy medyczni co roku apelują, aby zadbać o bezpieczeństwo nad wodą. Niestety, czasem tragedie przytrafiają się z powodu nieumyślnych czynów, czasami ludzie giną próbując ratować innych. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w sobotę utonęło 6 osób, byli to m.in. 31-latek wypoczywający w Chałupach, 47-latek z Kątów Rybackich próbujący uratować syna oraz 24-latek żeglujący bez kamizelki po jeziorze Tałty. Dziś wiadomo jedynie o jednej osobie śmiertelnej - to 45-latek wypoczywający w Sarbinowie, on również chciał pomóc synowi. Niestety, dzień jeszcze się nie skończył, każdy ma nadzieję, że niedziela nie będzie obfitować w ofiary. RCB informuje, że od początku czerwca utonęło już 147 osób.

RCB przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach i słuchać się obecnego na plaży ratownika. Nie należy ryzykować pływaniem po jedzeniu, spożywaniu alkoholu oraz tuż po opalaniu się. Nie tylko WOPR ma pełne ręce roboty - policjanci odnotowują kolejne śmiertelne wypadki.

Policja podała ponure statystyki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja informuje, że od początku wakacji doszło do 231 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze błagają o rozwagę na drogach i odpuszczenie sobie brawurowej jazdy. W wakacje ruch na popularnych trasach jest jeszcze większy, nietrudno więc o wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Na oficjalnej stronie możemy dowiedzieć się, że tylko wczoraj, 1 sierpnia, doszło do 83 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a aż 91 osób zostało rannych. Opierając się na informacjach podawanych dziś przez media, wiadomo o kolejnych zdarzeniach komunikacyjnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu

3. Wiele osób pogrążyło się żałobie. Tragiczna śmierć 25-latki

Niedzielne dokładne statystyki policja poda w poniedziałek rano, jednak dziś doszło już do ok. 15 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. To zazwyczaj kolizje lub wypadki z udziałem motocyklistów. Wiadomo o 2 ofiarach śmiertelnych - na odcinku Tarce - Lubinia Mała volkswagen uderzył w drzewa, kierujący stracił panowanie nad pojazdem.

Niestety, nie brakuje też wypadków w górach. Dziś doszła do nas wiadomość o śmierci 32-letniego taternika, który w sobotę podczas pokonywania tatrzańskich szlaków spadł z wysokości 100 m.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz konto w banku? Jeżeli tak, czekają cię przykre zmiany po wakacjach
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary
  4. Szykuje się rewolucja w 500 plus. Rodzice nie będą mogli wydawać pieniędzy w dowolny sposób
  5. W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób
  6. Dramat uwielbianego gwiazdora, jego żona straciła dziecko. Nie po raz pierwszy
  7. Nawet 4 294,67 zł dodatku do emerytury. Każdy może go dostać, warunek jest tylko jeden
  8. Rudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskie
  9. Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News