Wakacje
twitter.com Ghrebaa
Klaudia Bochenek - 2 Maja 2020

Widzisz podobne zjawisko na morzu? Lepiej uciekać, plażowiczom grozi ogromne niebezpieczeństwo

Wakacje zbliżają się nieubłaganie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polacy będą mogli wybrać się m.in. nad polskie morze. Warto jednak pamiętać, że woda zarówno w morzu, jak i w rzece potrafi być zdradziecka. Jeśli zobaczyłeś na akwenie dziwnie wyglądające fale, lepiej znikać z plaży.

Wakacje dla wielu oznaczają tylko jedno: wypoczynek nad wodą. Należy mieć się na baczności, jeśli podczas pobytu nad morzem, zobaczysz takie zjawisko.

Wakacje nad morzem mogą być niebezpieczne

Rzecznik rządu zdradził, jak będą wyglądać tegoroczne wakacje i czy będzie możliwy rodzinny wypoczynek. Polacy masowo przekładają swoje rezerwacje lub niestrudzenie starają się znaleźć wolny wakacyjny termin. W końcu siedzenie w domu przez ponad 1,5 miesiąca nieźle daje w kość - okres lipca i sierpnia to nieodmiennie czas największej aktywności, która w tym roku będzie przyjemna niż kiedykolwiek wcześniej. Ci, którzy wybierają się nad morze, muszą mieć jednak oczy dookoła głowy.

Chłopczyk mama KacperkaMama Kacperka przekazała smutne słowa. Została jej tylko wiaraCzytaj dalej

Pewien internauta, którego zdjęcia zostały umieszczone na Twitterze, zaobserwował zjawisko, które wydało mu się dość niecodzienne. Przebywał wtedy tuż na brzegiem francuskiej wyspy Île de Ré. Internauta wraz z innymi turystami w pewnym momencie zauważyli dziwnie wyglądające fale. Układały się w kwadraty na otwartym akwenie i nie przypominały zwyczajnych fal. Powstały przez niezależnie od siebie wiejące wiatry.

Zjawisko, choć piękne, jest śmiertelnie niebezpieczne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata poszedł do lekarza z kataremTata 5 dzieci poszedł do lekarza z katarem. Usłyszał diagnozę gorszą od koronawirusa, rodzina długo nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Zjawisko nazywa się po prostu krzyżującymi się falami. Zmienne wiatry powodują przecinanie się fal pod kątem 90 stopni. Choć zjawisko może zapierać niektórym dech w piersiach, grozi pozbawieniem życia, chociażby żeglarzy lub osób, które rekreacyjnie pływają łodziami. Łodzie najlepiej radzą sobie z falami przez "zbijanie ich" pod kątem prostopadłym. Jednak jeśli w takiej sytuacji fale uderzają w łódź z dwóch stron, ryzyko przewrócenia się łajby mocno wzrasta.

Dzisiaj grzeje:

1. Niespodziewane rozporządzenie Łukasza Szumowskiego. Wiele rodzin będzie mieć łzy w oczach
2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Krzyżujące się fale stanowią zagrożenie nie tylko dla sympatyków łodzi, ale też dla zwykłych pływaków. Zabawa w morzu podczas takiego zjawiska może skończyć się tragicznie. Fale mogą znosić pływającego plażowicza to w tę, to w drugą stronę ze zmienną siłą. Będzie jeszcze gorzej, jeśli takie fale zaskoczą nas podczas relaksu na materacu, wtedy samodzielny powrót na brzeg może okazać się niemożliwy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Polscy kibole starli się przed szpitalem. Gorszące sceny zarejestrowała kamera (WIDEO)
  3. Dalmatyńczyk zapłodnił jamnika, ich szczeniaki wyglądają niesamowicie. Zdjęcie odbiera mowę
  4. Masz w portfelu 50 groszy z konkretnego rocznika? Możesz nieźle zarobić, jest poszukiwana przez kolekcjonerów
  5. Minister zdrowia apeluje do wszystkich Polaków. Dane są porażające, nie żyje 20 osób
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

Kacperek - rekonstrukcja zdarzeńJak wyglądały ostatnie chwile Kacperka przed zaginięciem? Rekonstrukcja zdarzeń przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Źródło: Newsner

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News