Poznańska telewizja WTK opisuje przypadek 30-letniej ciężarnej, która jest nałogową alkoholiczką i pije na umór. Policja i opieka społeczna rozkłada ręce ponieważ jak tłumaczą kobieta pijąc alkohol w ciąży nie popełnia żadnego przestępstwa.

Ciężarna poznanianka (8 mc ciąży) jest bardzo dobrze znana lokalnej policji z uwagi na regularne upijanie się do nieprzytomności. Bardzo często są podejmowane wobec niej interwencje jednak wszystko kończy się zazwyczaj na pobycie w szpitalu z uwagi na jej zaawansowaną ciążę.

Mimo regularnego picia alkoholu w zaawansowanej ciąży policja rozkłada ręce tłumacząc, że w świetle polskiego prawa nie popełnia żadnego przestępstwa.

W stosunku do tej kobiety nie było możliwe podejmowanie żadnych działań o charakterze prawnym. W Polsce picie alkoholu przez kobiety w ciąży nie jest karane – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji.

Z kolei jak wyjaśnia przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, tylko sąd może ewentualnie zmusić kobietę do odwyku a także o przyszłych losach jej dziecka.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Telewizja WTK

...

Zobacz również