Choć polskie władze są przeciwne przyjmowaniu uchodźców, wciąż liczną grupę stanowią ci, którzy przyjęliby ich do Polski z otwartymi rękoma. Zwolennicy przyjmowania przybyszów postanowili zorganizować przywitanie dla nich w Warszawie. Akcję wspiera gwiazda TVN.

Przywitanie uchodźców to swoistego rodzaju demonstracja mająca przekonać Polaków do przyjmowania imigrantów. Ta opiera się w głównej mierze na rozwieszeniu ogromnego transparentu nad ulicą Tamka w Warszawie. Na płachcie widnieje napis „Witajmy uchodźców”.

Organizatorem akcji jest Rafał Betlejewski, który nagłośnił wydarzenie na Facebooku. Jak podaje aktywista, akcja miała odbyć się znacznie wcześniej, ale Betlejewski zapomniał zgłosić ją do organów władz miasta. Dlatego też wydarzenie miejsce będzie miało dopiero w przyszły czwartek, 14 września.

Rangę demonstracji podnosi fakt, że w tę zaangażowana jest gwiazda TVN, znana i lubiana pogodynka, Omenaa Mensah. Nawet jednak jej wsparcie dla demonstracji nie uchroniło akcji przed atakami i krytyką. W sieci już wrze w związku z akcją. Wściekli są zwłaszcza przeciwnicy przyjmowania imigrantów, którzy oskarżają organizatorów wydarzenia o „wspieranie zamachów”. Do krytyków odniósł się sam Betlejewski.

– Ilość paskudnych komentarzy po akcji z transparentem pokazuje, jak głęboko daliśmy sobie wszczepić strach i nienawiść. Daliśmy sobie dorobić ohydną gębę – moi rodacy stracili wszelkie hamulce w plugastwie. Czy sprawa jest przegrana? Czy też powinniśmy jednak walczyć o polskie dusze i nie poddawać się?  Tu nie chodzi o jeden czy drugi cel polityczny, ale o nas. O nas, Polacy! – pisze organizator.

źródło: niezalezna.pl

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

...

Zobacz również