W urzędzie miasta w Poznaniu odnaleziono przerażający fresk z SZATANEM

W urzędzie miasta w Poznaniu odnaleziono przerażający fresk z SZATANEM

Dokonano szokującego odkrycia w Urzędzie Miasta w Poznaniu. Okazuje się, że miejscy urzędnicy nie mieli pojęcia, że przebywają w jednym budynku z samym Szatanem. O jego obecności dowiedziano się podczas prac konserwacyjnych, jakie miały miejsce w budynku.

Okazało się, że nad urzędnikami w Poznaniu czuwa sam Szatan. Mowa o nietypowym i nieznanym dotąd fresku, jaki zdobi sufit w budynku urzędu. Scena z Ewangelii według św. Mateusza pod tytułem "Kuszenie Chrystusa" to malowidło z XVIII wieku, które niedawno odkryto w budynku. Urzędnicy byli przerażeni, gdy zobaczyli nad sobą twarz demona. - Odkrycie stanowi wyjątkowo cenny i unikatowy przykład pierwotnego, niemal całkowicie wcześniej nieznanego wystroju budynku - mówi Monika Marciniak, z biura prasowego miasta.

Pozostałość po jezuitach

Zaraz po odkryciu malowidła, zabrano się za badania nad nim. Okazało się, że fresk pochodzi najprawdopodobniej z 1732 roku i jest pozostałością po Kolegium Jezuickim, jakie mieściło się w tym budynku niemal 300 lat temu. Autor malowidła jest nieznany. Dzieło przedstawia moment, gdy Chrystus był kuszony na pustyni przez samego Szatana. W tle majaczy skalisty krajobraz, a po bokach dzieła widać inne sceny - Jezusa przy stole obsługiwanego przez anioły, a także kuszenie na górze i na dachu świątyni w Jerozolimie. źródło: poznan.pl źródło: poznan.pl źródło: wprost.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu